bugün

son zamanlarda sayısı sıklıkla artan kızlardır. para, sigara vs. istiyorlar milletten. genelde bu kızlar kısacık kot şort ve bir askılı giymiş oluyor. yanında aynı şekilde giyinmiş bir arkadaşıyla beraber alsancak çimlerde grup olarak arkadaşlarıyla oturmuş (genelde erkekler) insanlardan para topluyorlar. mesela geçen şöyle bir şey oldu:

kız: merhaba iyi akşamlar, kusura bakmayın cüzdanım çalındı da bozuk paranız falan var mı kent kart alacağım ve para yükleyeceğim de ?

kız aynen böyle lafa girdi. biz de kendi aramızda olur ya insanlk halidir dedik olabilir. gruptan biri cebinden tomarla para çıkarıp 5 lira verdi. kız da "oley be bulaşık yıkamak zorunda kalmayacağım" dedi. diğeri de "sen istesen de bulaşık yıkayamazsın aldın paranı hadi bak dalgana" dedi. kız anlamamış gibi yaptı. 20 metre ilerde başka birilerinden de para aldı.
biraz takip ettik arkadaşlarla. çimler boyu yemin ederim en az 500-600 lira para toplamışlardır. topladıkları sigara da cabası. yanındaki arkadaşı da sigara istiyor.

çıkın bir gün bakın mesela.
paraları olduğu halde milletin parasını çalan şerefsiz kızlardır. çaldıkları paralarla da s*gara alıyorlarmış.
kızlığını kullanıyordur. benimde bi ara kartımda para kalmadı gidip milletten dileneyim dedim kimse çıkarıp bir kuruş vermedi amk. yazıklar olsun! kız olunca cüzdanını bile verir bunlar. böyle yapınca kızın vereceğini sanıyolar amk.
Gecen genc bir kardes gelip soyle matiz bir kafa ile, "abi selamun aleykum bozukluk var mi sarap alicam" dedi.

Sustum, ne diyeyim amk.
sinyal yapmak derler. şarap, bira ve sigara almak için lise çağındaki gençlerin yaptığı eylem. aynı şeyi erkekler de yapıyor. o yüzden sadece kızlar yapıyormuş gibi düşünmeyin.
vermeyin amk mal mısınız?
cüzdanını çaldıran kız öyle sakin para mı ister?
telefonunu ver lan!! kartlarım var.. bankayı aramam lazım nolurrr, polisss!! diye dağıtır ortalığı.
ya bi siktirin gidim amk izmirde izmirli mi biraktiniz o kizlarin zaten alayi anadoludan goc etmis ogrenci kesim. universite okumaya gelmis tipler. oy potansiyelinizi yukseltmek icin tasradan dagdan bayirdan insan istihdam ettiniz izmirde gercek izmirli mi kaldi sayenizde.
Vay be izmirin dilencisi bile elitmiş. Bizim burda da bonzai parası bulamayan müptezel kekolar bi liran var mı be abi diye geziyorlar amk.
Modern dilencilik.