bugün

alperen ocakları başkanı idil biret i aramışlar ve eşi ile görüşmüşler.

yapılan eylemin demokratik bir tepki oldugunu, sanatcıya yönelik olmadıgını, böylesi önemli bir mekanda içkili toplantı düzenlenmesinden dolayı organizetör e tepki gösterdiklerini iletmiş, idil hanımın eşleride teşekkür etmiş ve bu samimi konusmayı eşine aktaracagını iletmiş, durum bundan ibaret.
demokratik eylem öyle olmaz protesto edilir ama orda değil başka yerde başka zamanda demiştir eşi.
(bkz: geri vites)
Göstermelik hareketlerin en daniskasıdır.

Sen gideceksin tıpki bir terör örgütü gibi coşacaksın sokakta, sanatçıya yönelik olmamasına karşın sanatçının posterlerini yakacaksın, sonra da demokratik eylem diyeceksin. Neyse bu demokratik tepki olayı zaten tam bir zırva da onu geçip nedene gelelim: "Şarap içiyorlar." Sana ne lan? O adam sen orada poster yaktın diye, tekbir attın diye "anaa ben ne kötü bir şey yapıyormuşum" falan diye kendini mi sorgulayacak?
(bkz: alperenlerin idil biret e çağrı atması)
(bkz: cubuklusevdalisi nin moderatörleri araması)
anlayamıyorum yahu.

başka yerde başka zamanda protesto etmeliymiş orada etmemeliymiş falan. anlamıyorum ki aynı kişiler geçmiş de neler yazıyorlardı mesela 1 mayıs için taksim taksim diye diretenler orada o kadar olay olmasına karşın ''ne olacak yeaa kim zarar gördü ki?'' diyenler bu gün ''başka yerde başka bir zamanda yapmalıydılar, sanatcıya bir şey yapmadılar ama afişi parcaladılar'' falan diyorlar komik oluyor.

hani alperen falan değilim ama bu iki yüzlülük beni bitiriyor yahu. sen yapınca bunun adı ''biz yaptık güzel oldu'' olacak ama başkası yapınca ''onlar yaptı bok gibi oldu yapılır mı bu pis yobazlar'' olacak.

ilginç gerçekten.