bugün

(bkz: #6643516)

hay o beyinsiz kafalarınıza almancıların sayısı kadar taş düşşün, kıskanç yaratıklar sizi.
kıçınızı da yırtsanız hepinizden her konuda daha üstünüz.

almancılardan giden uvertür şarkıcılara star muamelesi yaparsınız ama.
(bkz: deutschland über alles)
varlığını şu ana kadar duymakdık lakin varsa bile haklı nedenleri yok değildir.
zira bugün türkiye'nin avrupa birliğine girememesinin başlıca nedeni alamancılardır.
avrupa genelinde (özellikle almanya'da) yarattıkları göçmen korkusu sayesinde bugün bir çok avrupalı türkleri barbar olarak görmekte ve türkiye'nin avrupa birliğine girmesi halinde bütün türklerin avrupa'ya akın edip ortalığı sömüreceğini düşünmektedir.
suç oranları ve eğitim seviyesi hakkında yazma gereği duymuyorum bile. zira kendileri biliyorlar.
ismail yk, salim, " come on baby " kişileri ( isimlerini bilmiyorum ), cankan ve bunun gibi müzik piyasasının kısa yoldan bokunu çıkaran kişiler yüzünden oluşan nefrettir.
eğitim seviyeleri hakkında yazma gereği duyuyorum. avrupaya ilk gelen nesilin eğitim seviyesi senin bugünkü eğitim seviyenle eşitti, yani onların el topraklarına geldikleri 30 yıl önceki eğitim seviyesine sen ancak bugün ulaşabildin.

"almancı" bugünkü nesilin ise, nerdeyse yüzde 75 i üniversite eğitimlidir, hemde senin, avrupanın lise dengi eğitimi veren o kıytırık üniversitelerinden değil dünya çapında prestiji olan üniversitelerinden eğitim almaktadırlar.

kıskançlık nefreti getirir
hemen hemen her sülalede vardır. millet genelde bunları çekemez. kültürüne falan laf atmaya kalkar.

niye çekemez? cünkü adamın altında süper bir araba vardır. adam orada iş olarak amelelik yapsada, artan zamanında insan gibi yaşamaktadır. sağlık hizmetlerinden daha iyi yararlanmaktadır.

ayrıca türkiyenin ab ye girememe olayı eğer onlara bağlanıyorsa bu daha vahim bir durum. yurt dışında kolay kolay kavga eden, dügünlerde silah atan, töre cinayetleri işleyen, dağdan askerlere saldıran, karakolları basan kişileri bulmak zordur.

örneğin onların dilleride eleştirilir. neymiş efendim türkçeleri bozukmuş. orada doğup yetişen çok fazla gencimiz var. bunların nasıl bizler gibi yazıp konuşması beklenebilir? peki sen onun su gibi konuştuğu ingilizce yada almancayı konuşabiliyormusun? yurt dışında yetişmiş ve orada çalışmakta olan doktorlar, öğretmenler, bilim adamları var. bunların kültürüne laf atmak büyük başarı. ya suna bak. doktor olmuş ama daha türkçeyi düzgün konuşamıyor.

-bu araba ne yaw? süper birşeymis.
-harbi bu ne? görmedim daha önce. kesin zenginin birinindir.
-plakayı gördüm oğlum, almancınınmış.
-ya siktiret hacı, orada tuvalet temizliyorlar, burada bize hava atıyorlar.
-evet haklısın. cahil zaten hepsi.

halkında büyük bir bölümü yukarıdaki yazdığım örnek gibi düşünmektedir. zaten türk olarak hepimizde yokmu bu özellik? eğer başkasının sahip olduğu bir şey bizde yoksa, illa bok atmazmiyiz.