bugün

her alman bir metal grup veya metal parça dinlediğimde "ulan almanca pop veya arabesk tarzı fantağziye kaçan bir şarkı var mıdır?" gibi uzuun bir soru gelir aklıma desem yalan olacak. ulan insan bu kadar uzun soru mu sorar kendine? hem de her dinlediğinde bıraksana ben, kimi yiyorum..

neyse bu almanca ve metal müzik güzel bir ikili oluşturmakta, metaldeki şiddeti, hiddeti daha iyi yansıtmaktadır diğer dillere göre.

şimdi de başlığa takıldım. müzik dediğin şeyin dili mi olur? "almanca metal söylemek" de saçma olacak.. neyse budur.
Ağır ve yavaş gitar rifleri içerirse industrial metali oluşturur.
rammestein

Rammstein Alman bir müzik topluluğudur. NDH Metal müzik topluluğu içindedirler. Tarzları Endüstriyel metal türündedir. Endüstriyel Industrial metal tarzı olarak da geçer. Bu türün şu anda en önemli temsilcisidir. Dünya çapında bu kadar ün yapmasında da şarkılarının güzelliği kadar bu özelliklerinin de büyük önemi vardır. Çoğunluğu Almanca şarkılardan oluşsa da ingilizce şarkıları da vardır. 1994'te kurulan grup dünya üzerinde 15 milyon albüm satmıştır. Hayranları arasında grup yazı dilinde R+ olarak da ifade edilir.Kendine has olan ateş içerikli şovlar büyük ilgi toplamaktadır.

sen harikasın dostum,

http://www.youtube.com/watch?v=PVQaixvlMwo

Wer zu Lebzeit gut auf Erden
wird nach dem Tod ein Engel werden
den Blick gen Himmel fragst du dann
warum man sie nicht sehen kann

Erst wenn die Wolken schlafen gehen
kann man uns am Himmel sehen
wir haben Angst und sind allein
Gott weiss ich will kein Engel sein

Sie leben hintern Sonnenschein
getrennt von uns unendlich weit
sie mussen sich an Sterne krallen (ganz fest)
damit sie nicht vom Himmel fallen

(repeat 2+ times)