bugün

müslümanlar gelir şimdi bak bak izle ! gelirler küçümserler küfrederler ama zerre cevap vermezler...
gunumuz dunyasinda soylenmesi pek de mantikli olmayan soylem. tanri arap fasisti olsaydi, bugun dunyada her gun olen ve en cok olen insanlar muslumanlar, savasi bitmeyen cografya arap cografyasi olmazdi. tabi ki tavuga bok yedirip, yumurta sictiran akabinde bir daha tavuk yaratan rabbim bile bu gerizekali araplara 4 peygamber, 4 kitap, 3 din yollarak bir uyari yapmamis degil. simdi bu beyin yoksulu araplar, kendi dillerindeki kurani kerimi bile yanlis okumayi basardiysa, burada sorgulanacak sey de tanri olgusu olmamali bence.
yine tipik bir yeni ateist olmuş sivilceli ergen zırvası. sadece kur'an arapçadır. tercümesini okumakta hiç bir sakınca yoktur. cennet dili arapça değildir. arapça yazılmış klişe duaların bir anlamı yoktur okunmasının faydası yoktur. dua allah'tan bir şey dilemektir, doğal olarak da ana dilini kullanmak zorundasın. hatta daha fazlasını söyleyeyim, ana dilin bile olsa birinin kurduğu cümleyi ezberleyip dua olarak okumanın bir anlamı yok. Dua eden sensen kendi cümleni kurarsın.

kur'anın arapça olmasının dışında arapça'nın müslümanlar üzerinde hiç bir kutsiyeti yoktur. Yani kısaca sadece kendisi arapçadır.

anlamadan dinlemeden ve hepsinden de önemlisi düşünmeden müslüman olunmaz.
Dünya dili ıngilizce. Eğitim ıngilizce. Kullanım klavuzu ıngilizce. Teknoloji ıngilizce. Herşey ıngilizce. Naberr.
erol büyükburç gibidir. en çok bana inanacaksınız, en çok bana tapacaksınız der.