bugün

Allah'ın varlığı hakkındaki şüphelerimizi artıran gerçeklik.

Madem sonsuz bir gücü var engelleseydi de masumlar ölmeseydi.
Cami bi nevi kutsal bi yer değil mi lan ? Onun enerjisi durdurmalıydı.
omuzlarının üstünde saksı taşıyan bir canlı sorusu.
allahın sopasının olduğunu kanıtlayan olaydır.

kaç kez dedik sınırımız yol geçen hanına,salı pazarına döndü.

dedik ki bu suriyeliler biz dahil avrupa ülkelerinin de başına bela olacak.

almanlar suriyeliler için bize para ödemiş dedik ki almanlara yapmayın,etmeyin bu işin sefasını siz cezasını biz çekiyoruz,güvenliği sağlayamıyoruz...

kim demiş allah yok,allah var allah var ki suriyeli biri bugün bombayı patlatıyor ve ölenlerin çoğu ise suriyelileri başımıza bela eden almanlar oluyor.

biz kaç sefer uyardık,hem hükümeti hem almanları.almanlar bize yıktı bu sığınmacıları dedik,bomba bizde patlarken ölenler bu işi başımıza saran almanyanın vatandaşları oldu.

allah işte akılını kullanmayanların üzerine pislik yağdırır.

olanlara da üzüldük ölenlerede üzüldük...sapık sapık saçmalayanlara gelince gidin atın kendinizi...

edit:allah neden en çok peygamberini ortadoğuya göndermiş.sebebi iki ilki o dönemlerin süper gücü roma imparatorluğudur ve ortadoğu ise merkezdir.bunun için aslında halen daha merkezdir.ikincisi ortadoğu halkları sapıktı.türklere bir peygamber gelmişken ortadoğuya binden fazla peygamber gönderilmiştir.
allah var ama kişi hala ahmak.

mesela böyle bir şeyde var. hiç konuşulmadı ama.
ayasofya'nın oruca açılmamasına tepki olarak.
Patlamış insan seviyor demek ki.. Cehennemde yakmak istemesinden uyanmış olmalıydınız..

Gerizekalılık işte..
işte bu zekâ seviyesiyle birde evrim, varlık, yokluk, kader gibi meseleleri tartışıyoruz ya, deveye hendek atlatmak nere bu adamlara laf anlatmak nere?
kainatta hiç bir şey yok iken de allah (c.c.) vardı. inanmayan için dalga geçmekten öte geçemeyen saçma sapan sorgulama tipi. allah (c.c.) insanı hür iradesiyle baş başa bıraktı. biri gitti sultanahmedi yaptı. biri gitti patlattı. bu kadar basit işte.

hesabı var tabi. her şeyin ince bir hesabı kitabı var. şimdi ahireti görse birisi, iman etmenin bir anlamı kalır mı kalmaz. şimdi inkar etse ne fark eder ki kendini aldatır.

allah (c.c.) ın ihtiyacı yok kimseye. allah (c.c.) samed tir. kulların yapıp ettiklerinden sorumlu değildir. akıl fikir vermiş herkese.
görsel
yaş 13 yada 12.
allah varsa niye parmağımı sehpaya çarptım?
Siker misin sabaha mı bırakırsın tadında olan yazarın açtığı başlıktır.
Allah varsa annen niye patladı?
ahmak tespiti.
Allah varsa neden bu başlık açıldı? engelleseydi ya.
Allahım bu cahillerden sana siginiriz,sen akıl fikir ihsan eyle.
yarın bir gün kıyamet kopsa "allah varsa niye kıyamet koptu" diyecek olan bireylerin düşüncesidir.
iyiyi kötüyü her şeyi yaradan allah birilerinin patlayacağı bir düzen kurmuş demek ki.
bazen kendime kızıyorum; çok aptalım; çok boşum; bomboş işlerle uğraşıyorum diye..

sonra böyle şeyleri görüp kendimi milan kundera sanıyorum.

tanım : bir soru. ama ne soru.
allah varsa da patlıyor yoksa da patlıyor. hadi onlar kafirdi kabeye vinç düştü ve bir sürü müslüman öldü. onların amacı sadece alah a ibadet etmekti.

eğer her şey allahtan geliyorsa, daha kendine ibadet edenlerin üzerine vinç yıkan diğerlerine neler yapar.

eğer ondan gelmiyorsa o zaman bir şey diyemeyiz.
Bak ciddiye alarak cevap veriyorum o canlı bombalar 1. kendi canına kıydığı için edebi cehennemlik 2. insanları katlettiği için...
Allah yeryüzün halifesini insan olarak seçti. Kanunlarıma uyun ve uyum içinde yaşayın diyerek.
insanlık vasfını yitirmişlerin köpekliğini Allah'a isnad etmek ne ahmakça!
kafana dar gelen o beyinle bu soruyu sormayı neden ve nasil öğrendiysen o yüzden patladı.

"hüküm ancak Allah'ındır."
belki de var ve müslüman türkiye'den nefret ediyor.