bugün

" se ses sevgili sozzzzluk, gecenin bu vakktii efkarrlanndimm, hemiii hemm arabaaa kullanırken, hem entry girrrrmek ne kadar daaa güzellll bee. kafam güzelllll, hayattt güzellll, biiliyorrrmusunnn neyeee neyeeee kızzzdımmm ben, bennn evet ben. banaaa müsaitttt biiir hayatttt arkaaadaşııı bulllmadınnn yaaaa, kitapppsızzz. kıızdımmm sana, sanaaa kızdımmm iççtttiiim. polisss abiilerriii veeriiiyommm, kayyybollma lannn, duuuur ekkkranı titttretmeee, sabiiit ollll."
gibi bir örneği verilecek entrylerdir.
(bkz: ben bu yaziyi sana yazdim/#2521033)
Şşttğğkştt beni çayylakkk yapppan moderatöörrr.. hık hık. Ben suçsuzummm valla. Hep parmaklarımın suçu hınk. valla bennnn girmediiimmnmsss o entryiii. hık hık. Zzzzzz Zzzzzz Zzzzzzz.
genellikle alkollüyken konuşmakla karıştırılır... insan sarhoş olsada ağzında kelimelerin uzadığı ya da yamulduğu gibi yazmaz... hayır bunca yıldır içer ve bişiler yazarım hiç öyle olmadım... en fazla dil yanlışı olur o kadar... yoksa şşşşş, alooooo, zzzzz, gibi uzatımlar olmaz...
alkollü olup olmadığınızı idrak edemediğiniz entrylerdir, aslından herşey aksi şeytanın zihninize oynadığı bir oyundan ibarettir.
akliniza gelen herseyi saçmalayarak yazmanin akabinde çaylak olabilme ihtimalini arttiran entrylerdir. ertesi gun son girdigi entrylere bakip ben bunu ne ara yazdim dedirtir.
(bkz: sarhos kafayla yapilmayacak seyler)
silinen entrylerdir, akabinde hala yazıcam diye devam ediliyorsa yazara çaylaklık sinyalleri verilir.*
(bkz: #11396466)
(bkz: yarın görürüm ben seni)

edit : başlık başa kalmış.
çizgisini koruması lazım insanın. limitini bilmesi lazım.
tamam iyi, hoş, güzel alkollüyken sözlükte yazabiliyoruz fakat bunu neden dile getiriyoruz?

ben her gece sarhoşum arkadaş!
düşünsene her gece sol framein benim kafa daşşaklığıma ev sahipliği yaptığını.

düşünme arkadaş. alkollüysen git uyu. biz de adam akıllı sözlüğü sözlük çerçevesinde kullanalım.

(bkz: alkollüyken düşünülen alkollüler)
(bkz: yok öyle bir şey)
(bkz: alkollü iken entry girmek)
(bkz: sözlüğe alkollü girmek)
(bkz: alkollü sözlüğe girmek)
(bkz: alkollü entry)

(bkz: arabaya inanmak)

efenim?
bir seviyesi olan sözlükte uçurulma sebebi olabilecek entrylerdir. ancak sarhoşken girilen çok güzel entryler ve yapılan müthiş tespitler bulunduğu gerçeği de inkar edilemez.
(bkz: alkollü sözlüğe girmek)
(bkz: sözlüğe alkollü girmek)
az evvel çinli bir bilgeden ödünç aldığım bilgelik ve alkolun bana verdiği yetkiyle karalıyorum bu dünyanın bütün piçliğini.
asil bir yalanın soysuz bir karanlıkla izdivacından, gölgesiz vakitler peydahladım.
şiirinin son satırında kendini asan bir şair hassasiyetiyle ıslıklarken bilmediğim şarkıları, mavisi çalınmış gökyüzünüze bir solucanın gözünden bakarken ve ortalığı velveleye verirken dünya bir tırtılın yaprak yerken çıkardığı gürültüye, sahilsiz şehirlerde içine martıların pislediği rüyalara vurulmuş kirpiklerin aşkına:
yeahhhh...
edit:iyiymiş lan bu iş.
en güzel entrylerdir.

(bkz: kafam çok güzel hayat çok güzel)
alkollüyken sözlük hız sınırını aşıp uçurulma sebebi olan entry tipidir.
benim icin siirdir. yazdigim siirlerin hepsine, "uzum suyu" mutlaka karismistir. daha guzel gormek icinde, biraz "vodka"..

sonuc: sizmadan once yazilmis kisa misralar;

(#8551450)(#4807839)(#1493345)
ayılındığı vakit elleşilmemeli hiçbirine; dağınık kalmalı hepsi. işte o zaman hastası oluyorum o entry'lerin ben, dönüp dönüp okuyorum nerede rastlasam. sadece alkollüyken kasmıyor kimimiz kendini zira ki, sözlük yazarlığı anca böyle durumlarda hizmet edebiliyor amacına.

içelim güzelleşelim falan.
(bkz: kıyamet koparken girilen entry ler)
ben genelde ertesi gün o entryleri kontrol ediyorum ve acayip saçmaladıklarımı siliyorum.

not: alkol sizin dostunuz değildir.
Asla sorumluluk kabul etmeyeceğim entry lerdir.
Duygusal olur. O'nsuz entry girilmez. Selam ve tuborg ile.
Iş bu entrydir.