bugün

iç ses: Şişesine 200 lira verdiğim rakıdan (Beylerbeyi rakısı, 70'lik) 150 lira vergi alan devletimi çok seviyor ve devletime katkı yapıyorum.
Bunun neresi cahillik yaprak (papatya) kafalı?
----------------------

Edibüdü;

Eksileyen ouroboros çocuğu bununla neyi amaçlıyor? Cahil bir anne babanın evladı olarak kendini içince bir şey zanneden aciz yaşam formu olduğunu mu göstermeye çalışıyor? Cahilsiniz oğlum işte. Orta Doğu çöplüğünde Orta Doğu mantalitesiyle yetiştirilmiş ebeveynlerin çocukları olarak sizin için en büyük özgürlük bu. Lol.

----------------------

Bilinen bir gerçektir.

Günde ortalama 1lt alkol tüketiyorum normalde.

Aslında daha çok tüketirdim ama isveç'te ayda 30 litreden fazla alkollü içecek almak yasak.

Eğer başkasının kimliği ile başkası sizin adınıza alıyorsa bunu tespit ettiklerinde de deli cezası var.

Sırf bu yüzden yaz aylarını Doğu Avrupa'da geçirdiğim çok oldu.

Ama orada da bir şeyi fark ettim.

2.5 litre şişe biraya 1.5 Euro veriyor insanlar Çoğu Doğu Avrupa ülkesinde.

Tamam bu adamların maaşları 240-280 Euro arasında değişiyor olabilir ama ben şahsen kendimi aptal gibi hissettim bunu ilk fark ettiğim an.

Çünkü aynı kalitede aynı biraya ben isveç'te ortalama 7-8 Euro veriyorum.

Haliyle böyle olunca gelişmemiş Doğu Avrupa ülkelerinde alkolik insan oranının çok absürt rakamlarda olduğunu fark etmemle sonuçlandı her şey.

Adam ilkokul, lise mezunu, evde 4-5 çocuğu var, entelektüel ve kültürel bir birikim yok, doğru-düzgün giden bir hayat yok ama aldığı 240-280 Euro ile tüm gün alkollü kafayla geziyor.

E şimdi böyle olunca kimse bana Alkolün savunulacak bir yanı olduğunu söylemesin.

Sırf sizin ülkenizde alkol çok pahalı diye bunu normalin dışında bir şey olarak görüyorsunuz ve alkol içmenin bir bok olduğunu sanıyorsunuz hepsi bundan ibaret yani.

Alkol ve diğer şeyler yüzünden benim en düzgün giden ilişkim bitti ayrıca.

Böyle konuşmamda bunun da etkisi büyük...
yüzde yüz hak verilen önerme. alkol bu içer geçersin bunu savunmanın anlamı yok, çünkü savunulacak bir yanı yok...
Alkolün savunulacak bir tarafı yoktur, kullanıp kullanmamak bir tercihtir lakin alkol kullananlara karşı bu denli hadsiz olmak cehaletin ayan beyan göstergesidir.

içenlerin, içmeyenlerle bir sorunu yoktur fakat içmeyenlerin düşmanlık, kin, öfke, nefret duymaları sahiden anlaşılmaz ve ürkütücüdür.

Adabıyla içen, çevreyi ve toplumu rahatsız etmeyen her insanın alkol kullanma özgürlüğü vardır, olmalıdır.
Senin inancın yada değerlerin salt seni ilgilendirir.
Başkasının sevabı, günahı, dini, imanı, tercihi kimseyi ilgilendirmez.
Herkesin hayatına kimse karışamaz, evet!
alkol içen insanların özellikle sarhoşlukları geçene kadar bir yere kapatılması taraftarıyım aslında onlar için özel bekleme yerleri yapılabilir çünkü o insan dışarı çıkarsa araba sürer yolu bir değil iki görür o insanın karşısına başka insan çıkar durduk yere rahatsız eder haricinde otobüse biner leş gibi kokar eve gider incir çekirdeğini doldurmayacak sebepten ailesine kıyar sağda solda alkol aldıktan sonra gezmek medeni bir insan modeli olmak demek değildir insanları rahatsız etmeden yaşayabilmek medeni bir insan olabilmektir lakin bizim ülkemizde batı özentiliği altında bu tarz şeyler modern insanlara atfedilmeye çalışılıyor lakin ne alakası var denilince kimse cevap veremiyor
not:bu entry yi normal yorumlayamacak arkadaşlar için şunu söyleyim bu entry de içmesin diyen bir söz yok nasıl içmesi gerektiğini anlatan bir anlatım var
edit:eksileyenler sarhoş heralde :-)
Alkol içiyoruz ama şerefsizlik, kahpelik, hırsızlık, tecavüzcülük yapmıyoruz.

Sıkıntı ne be amına koyayım?
sigara ve alkol hiç kullanmadım hayatım boyunca.

zararlı şeylerden uzak durun arkadaşlar.
şu cahil alkolik olan bütün insanlar toplanıp mutlu mesut yaşarız umarım bir gün.
yazan şahsın dinle alakası yoktur demesiden yazılanların dinle alakası olduğunu anlıyoruz.
peygamberiniz alkolu sevmiyor diye bugün alkole karşı bu kadar düşmansınız ancak biraz tarih araştırması yaparsan sizin dininizden binlerce yıl önce biranın dünyanın en besleyici içeceklerinden biri olduğunu ve antik sümer'de ve mısır' da ve orta doğuda bolca tüketildiğini görürsün, Antik yunan'a ve şarabın tarihine hiç girmiyorum.

bu boş beleş alkolik insanlar koskoca medeniyetlerler kurdular. sizde ayık kafayla daha iyisini kurun da görelim.

Önemli olan makuliyettir, alkolun abarttığınız kadar zararı yoktur makul seviyede tüketilerse.