bugün

anlaşılması güç durumdur.

komünist sistemin ekonomik politikalarından ziyade inançlarını ele aldığımız takdirde , bütün dinlere olduğu gibi aleviliğede karşı olduğunu görürüz. komünistler aynı zamanda maddeci materyalist darwinisttir . komünistler allaha inanmaz. peygamberlere de inanmaz. meleklere de inanmaz. dinsizdirler. ama alevilik bir dindir. nasıl oluyorda bu ikisi aynı noktada birleşiyor. hani şöyle der komünistler ; '' bu kış devrim gelecek '' eğer bu kış devrim gelse , ne kadar alevi varsa kılıçdan geçirilir yemin ediyorum. olmaz olmaz deme. lenin yoldaş 40 milyon insanı nasıl öldürdüğünü hatırlayalım.
dolayısıyla alevi kardeşlerimiz bu komünizm sevdasından biranönce vazgeçsin derim ben.
alevilik bir din değil,itikadi bir yoldur. ayrıca dini yönü değil kültürel yönü ağır basar.
tkp'nin aldığı oy oranıyla çürütülmüş önerme.
aleviler kominist değildir. kendileri yıllardır ezildiği için, ezilenin ve haklının yanında olan duyarlı insanlardır.
oksimoron bir durumdur.

alevilik, islamiyete bağlı bir yoldur.
bir yazarın, entry'de nasıl sıçılacağanı gösterdiği başlık. bir kere komünist olmak, atiest veya darwinst olmayı gerektirmez. bir kişi inançlı olup da komunist olabilir. ayrıca komünist'den kasıt sosyalizm sanıyorum. bir ülke de sosyalist sistem uygulanırsa, dine karşı olmaz, dini özgür bırakır. dayatma ve dini örgütlenmelere gidilmez. haa, neden etnik olarak alevi kökenliler daha çok komünist olur! çünkü alevi ailelerinin tabuları daha az olur, dini konularda sıkı dayatmalar getiremezler. ayrıca sol görüşlü oldukları için (çoğu chp'ye oy atar) çocukları sol görüşlü yetişir. bir birey olunca sol konusunu daha çok araştırıp, bu tercihini komünizm'den (veya sosyyalizm) yana kullanabilir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar