bugün

yadsınımaz realitelerden biridir...selçuklu meliki alparslan
döneminde türeyen batini ve lideri seyuduna
hasasan sabbah taa o zamanlar türemiş illegal oluşumdur..
kürt aleviler , nusayriler ve alevi gözüken ermeniler
türklere karşı alevilik örtüsü altında çalışırlar . dursun
karataş , mihraç ural vs ....
Kürt alevilerin bölücülük gütmesi diye düzeltilmesi gereken cümledir. Kürt alevileri, dhkpc'ye bayağı militan verirler. Türk alevileri öyle şeyler düşünmezler. ikisini birbirinden ayırın artık. Şu engin nurşani'nin kürdistan kurulsun lafına gelince, takmadım açıkçası. Ben, bölücülükle korkutabilecekleri türklerden değilim. Yıllardır türkleri, aman bölünmeyelim, kardeş kalalım, düşmanlara fırsat vermeyelim diye korkuttular ve sindirdiler. Sesimizi çıkaramamamıza neden oldular. Bölünmedik de ne oldu? Yine güneydoğudakiler bizi sömürüyorlar. Yeşil Kart, kaçak elektrik, çocuk yardım parası, sosyal yardımlar VS. Güneydoğudakiler varken, düşmana ne hacet? Zaten ayrılıkçı türkler fikrini savunuyorum. Ühühü bölücülük diye ağlamayacağım. Beni böyle asla sindiremezler. O dandik güneydoğu yüzünden her şeyimizi verdik. Askerlerimizi, doktorlarımızı, işçilerimizi, doktorlarımızı, öğretmenlerimizi VS. Elimize ne geçti? Koca bir hiç. Ölen öldüğü ile kaldı. Herkes de unutuldu fakat hiçbir şey değişmedi. O sizin bölünmeyelim diyip güçlendirdiğiniz kürtler, youtube'de, ekşi'de, twitter'de türkler hakkında neler neler yazıyorlar bir bilseniz. Hani o kardeşiniz olan kürtler. Adamlar bizle dalga geçiyorlar. Ne kardeşi anasını satayım? Batsın bunların kardeşliği. Bunlardan gelecek her şey eksik kalsın. Bir gün gelecek, türkler de kürtler de kendi yoluna gidecek. Biz de artık böyle şeyleri düşünmeyeceğiz. Şimdi ya da yarın olmasa da bu gelecekte gerçekleşecek. Bölücülükle korkutmaları, sadece bir taktik. Bölücülükle korkutayım, türkleri istediği gibi sömüreyim, canımı sıkarlarsa da askerlerini şehit ederim, sonra da Türk-Kürt kardeştir derim, bu meseleyi de bitiririm taktiği. Bir düşünün ulan. Yıllardır aynı döngü içindeyiz. Adamlar sizi yönetiyorlar. Ama yine de bu onlara yetmiyor. Yeri gelince de ezilmişlik edebiyatı yapıp, etrafına bir sürü yandaş toplayabiliyorlar. Türkler, uzun yıllardır bu tuzağın içine gömülü kaldı. Bu tuzaktan kurtulmak için, öncelikle şu bölünme fobisini üzerimizden atmamız gerekmekte. Siz onlara kürdistan için tepki gösterdikçe, onların tuzağına daha fazla düşeceksiniz. Onların istediği güneydoğu değil, tüm Türkiye. Bunu aklınızdan çıkarmayın. Asla güneydoğu ile yetinmeyecekler. Çünkü zaten güneydoğuyu çoktan istila ettiler. Sıra batıda.. Bu hedefleri için asla durmayacaklar asla..
güzel yazılar yazılmış . ayrıca şah ismail mezhep işini kaşıyana
kadar bektaşilik osmanlının resmi mezhebiydi . kısacası türkiyedeki
asıl kavga türkler ile türk olmayanlar arasında . sağ - sol , alevi -sünni
vs . çekişmeleri göstermelik .

türkler , bunun farkında değil uyuyor tabii .
Etnik ayrımın bölücülüğün ırkçılığın lüzumu yok. Genellemenin anlamı yok. Bu ulke cok çekti bu sivri dilli kutuplaşmalardan. Bölücülük güdenin Allah belasını versin.
Zamanında kendilerine ayrımcılık yapıldığındandır.