bugün

arabayla gitmeyin küfür yersiniz.
bu fest bi harika dostuuum.
izmirlilerin alenen fırsata dönüştürdüğü festival. bir daha gitmeyin. açık ve net.
Nüfusu, yaklaşık 10 bin olan beldeye, 50 bin kişinin gelmesiyle yaşanan, sıkıntılı, özensiz düşünülmüş, yetersiz bir organizasyonla, sefillik yaşatan festivaldir.
Bu senenin teması, " karahindiba" olmasına rağmen, az sayıda stantta görebildiğimiz, amacı, ege otları ve lezzetlerini tanıtma olan organizasyonda, yerli hanımların, kek, börek, kısır, mercimekli köfte, yaprak sarma..vb yemekler yaparak bizleri kandırdıkları ve yüksek fiyatlarla sattıkları bir organizasyon olmuştur.
Kalabalık ve yoğunluktan ve küçük alandan dolayı, standlara yaklaşmak bile imkansızdı nerdeyse.
Belediye, gerekli ve yeterli önlemler alamamış, onca insanı davet eden, ve medyada deli gibi pazarladıkları festivallerine gram katkıda bulunmamıştır. Ne seyyar tuvalet ne çöp kutuları ne soluklanmak için bank vardı..
Festivali fırsat bilen, Alaçatı esnafına da, iki kelam etmek isterim.
10 tl ye, türk kahvesi, 5 tl' ye, minicik çay bardağında, çay satmak ta neyin nesidir?! Fırsatçılığın, açgözlülüğün nirvanasıdır bu!
Bu seneki, festivalde, emeği geçen herkesi ayıplıyor, teessüflerimi bildiriyorum.
Yorgun ve festival adı altında, sömürüldüğümü hissettiğim bedenimle evimde olmaktan dolayı mutluyum.

Edith Piaf: alaçatı belediyesi, seneye, 100 bin kişiyi hedefliyormuş?!?! Yüzlerine soğuk su çırpmalarını tavsiye ediyorum!
Alacatidan sonra kalabaligi sigacik in bile icine etti. Ot lan bu bunun festivali mi olur?
geçen sene daha güzel olan festival. açık ve net.
paranızla rezil olacağınız festival. su bile bulmak sıkıntı. tavsiye etmiyorum zira alaçatı bu kadar kalabalığı kaldıramamış.
Bu sene , tekrar düzenlenecek olan festivaldir.
Ege'nin, nefis otlarını ve o otlardan yapılmış, nefis yemeklerine doyamayacağınız, hem midenizin hem yüreğinizin bayram edeceği ciddi bir organizasyondur.
Madımaklar, kazayakları, kuzukulakları, kabak çiçekleri, börülceler.....Ve daha neler neler.
Alaçatının, şatafattan uzak, şirin cafelerinde, kahve içmek de cabası.
Sabırsızlıkla beklenendir.
Nisan... Alaçatı... Ege...
Geçen sene Ayhan Sicimoğlu'da katılmış harika bir ortam oluşmuştu.
festival alanı müftülüğe devredildiği için artık düzenlenemeyecek olan festival. tepkiler olursa 1-2 sene daha sürer gerisi gelmez.

kararı alan izmir Valiliği’nin kurduğu komisyonunun ben taaaa vitamin. gol.

http://www.diken.com.tr/a...ikte-diyanete-devredildi/
bu yıl 4. 13-14 nisan'da düzenlenecek olan festival..

http://gezente.com/alacati-ot-festivali-basliyor