bugün

facebook'un icat olmasıyla ortaya çıkandır. ilkokul arkadaşın alakasız başka bir arkadaşının üni. arkadaşı olmuştur.

ya da en garibi benim başıma gelmiş olsa gerek. inci sözlük'te skype sohbetleri olur bilen bilir. bir aralar bayağı müdavimi olmuştum. çok garip insanlar tanımıştım. örneğin kayseri'den ygs türkiye 59. olmuş bir çocuk vardı. ygs sonrası neredeyse hergün sabahlara kadar bizimle sohbet etti. lys'ye çok az çalışarak girdi ve hiç istemediği bir sonuç olan 4500. mü ne olmuştu. 59. olan birine bu sıra çok koyar. sonra bir tane almanya'da hukuk okuyan bir çocukla tanışmıştım. o sırada ben de viyana'da ömür çürüten bir bölümü bırakmak üzereydim ve bütün almanların anasına küfretmekle meguldüm. başka bir adam vardı hergün skype sohbetine ayrı bir ilden ayrı bir otelden bağlanıyordu. adam dediysem 22-23 yaşında falan. hepimizin yaşı max. 23.

yine bu şekilde odtülü bir kızla tanışmıştım. ingilizce öğretmenliğindeydi. kıza skype'tan ciddi ciddi yürümüştüm. konuşmuştuk falan sadece ses ve resim olunca kız bana neredeyse bütün özel sırlarını anlatmıştı ama neler neler. bu olayın üzerinden 2 sene falan geçmiş. belki sohbet için kullandığım skype adresinin şifresini bile unutmuşum o derece. 2 hafta önce bir genç gezi topluluğuyla abant'a gittim. bir de ne göreyim bu kız. gittim yanına kendimi tanıttım falan kız beni doğal olarak tanımadı ama ben onun donunun rengini bile biliyordum. tanımamazlıktan geldiğini düşündüm. çünkü annesinin babasının adını bile söyledim ona. hafızam biraz kuvvetlidir de. özellikle mesele kızlar olunca en ufak bilgi kırıntısının bile ileride işe yarayacağını düşünürüm. atarım hafızaya. kız beni başından savınca ben de fazla üstelemedim. çok ilginç yöntemler sonucunda soyadını bilmeden azimle sıçıp facebook'tan bulup ekledim. baktım bugün kabul etmiş. bu bir işaret olsa gerek !!!
sıç ve sonra bu bir işaret de, millet facebookta evleniyor da, onlardamı işaret buldu aq.