bugün

kaçağın kendini en güvende hissettiği yerdir. arkasından kovalayan kişinin sıktığı mermilerin hepsi karavana olur, hiç bir şekilde isabet etmez. şu ana kadar yangın merdiveninde hiç bir kaçak vurulmamıştır. vurulan olduysa da, talihsizlik yaşayarak seken merminin isabet etmesi sonucu can vermiştir.

sürekli kaçması gereken kişilerin yapması gereken en önemli şey, bir kamyonun içine yangın merdiveni yerleştirmeleridir. en azından geceleri huzur içinde uyuyup, herhangi bir baskında vurulma riskleri kalmaz. sabahları rahat rahat kahvaltı bile ederler. bunu türkler mutlaka düşünür ama henüz yabancı aktörler filmlerinde bu olaya değinmemişlerdir.

- ulvi oğlum, millete borç takıcam, ama mafya beni vuramayacak
+ hadi lan, sen onlara karşı koyamazsın, bir sürü adamları var
- görürüz..eve yangın merdiveni aldım.. lan ne cahilsin, hiç amerikalı filmi izlemiyor musun?
+ izliyorum ne var ki?
- neo'nun peşinden 3 tane ajan koşuyor, yangın merdiveninden yukarı doğru çıkınca, bir tanesi bile herifi öldüremiyor.
+ harbiden haa.. banada alalım, iki tane alınca ucuza gelir
- salla masraf etmeyelim, ben biraz uzun bir şey alıcam, altlı üstlü kalırız.
+ tamam dostum, bana uyar.
- erzak yapalım, en üst bölüme depolayalım, çıkmayız hiç merdivende.
+ yaa baktık ihtiyacımız oldu, sepet sarkıtırız, mahallenin çocukları alır bir şeyler..
- haa bak öylede olur, süpersin yaa..

türklerin çektiği aksiyon filmlerinde kaçak olan kişi, birilerine yakalanmamak istiyorsa bir yangın merdivenine yerleşecektir. bir çok kaçak filmlerde kaçtığı yerde güvenliğini sağladıktan sonra, ailesini yanına almayı düşünür.. ilerleyen zamanlarda kimbilir belki film sahnelerinde, yangın merdiveninde mutlu aile tablolarına rastlarız, ne dersiniz hoş olmaz mı?