bugün

Yapımına 2004 yılında başlanan ve nihayet 9 kasım 2014'de başbakan Davutoğlu tarafından açılacak metro bağlantısıdır.
tarihi bölge olduğu için yerin altından çıkan tarihi kalıntılar yüzünden bazı kurumlar sorun çıkarmıştır. sanırım bundan dolayı açılması uzun sürdü.

9 kasım'da açılacaktır. hayırlı olsun.
olum yarın açılıyomuş lan, çok sevindim amk, 4 aydır bekliyordum sonunda.

sevindiğim şeye bak, işte bu sığ hayallerimizden kaybediyoruz hep.
Olimpiyat Stadı'na ulaşımı ayrılıkÇeşmesi durağından 1 saat 10 dk ya indirecek bağlantıdır. Daha önce 2 saat sürüyordu.
kartal-yeşilköy arasını 81 dakikaya indirmiş olan metro hattıdır. başka bir açıdan bakarsak, Kartal dan yola çıkıp biri Atatürk Havalimanı na kadar raylı sistemle seyahat edebilirsiniz.

Metroya binen bir yolcu, Marmaray a aktarmayla Yenikapı ya ulaşacak. Buradan da Aksaray-Havalimanı-Başakşehir hattına kesintisiz ulaşılabilecek. Aynı hat sayesinde Yenikapı Taksim-Hacıosman metrosuna da geçiş yapılabilecek. Bağlantı sayesinde Topkapı-Sultançiftliği ve Otogar-Başakşehir metro hatları ile Merter-Bağcılar tramvay hattı da Marmaray ile entegre olacak.

diğer süreler ise şöyle:

> Yenikapı’dan Atatürk Havalimanı’na 36 dakikaya,
> Yenikapı’dan Olimpiyat Stadı’na 39 dakikaya,
> Taksim’den Atatürk Havalimanı’na 43 dakikaya,
> Mahmutbey’den Üsküdar’a 44 dakikaya,
> Başakşehir’den Taksim’e 55 dakikaya,
> Bağcılar’dan Mecidiyeköy’e 41 dakikaya,
> Üsküdar’dan Atatürk Havalimanı’na 45 dakikaya,
> Bağcılar‘dan Kadıköy’e ise 45 dakikaya ulaşabilecek.

hükümetin avrupa sistemini nihayet getirip sözde prim yapma çabasıdır. bu zaten onların göreviydi, yeni bir yaratım değil ama istanbul halkı için daha iyi olur umarım...
sabiha gökçen havalimanını bir çok kişi için manasız kılmıştır.
açılmıştır. beklentiyle binmeyiniz bi sikim değişmemekte.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar