bugün

ülke standartlarının epey üzerinde maaş aldıkları halde minnet duymaları gerekirken bir oyu esirgeyen kebap çalışanlar topluluğu. ulan devlet daha ne yapsın size aminüm, yemiyor yediriyor, giymiyor giyecek yardımıyla giydiriyor.
akp nin koynumuzda yılan beslemişiz sözünü söyleceği kişi .
Hükümet memuru değil devlet memurudur. Kimseye minnet etmek zorunda değildir.
memurluktan çıkarılması elzem olan yatışçı.
Yemeyip yediriyor, giymeyip giydiriyor diyorsun iyi hoş ta bunların gerçekleşmesi için o memur çalışmak zorunda, akşama kadar götünü devirip devletten para beklemiyor çalışıyor, oturmaktan kıçı düm düz oluyor karşılığında parasını alıyor. Herkes AKP'ye oy vermek zorunda değil ben ömrüm boyunca vermedim vermem de zorunda da değilim, gün geldiğinde herkes istediğini yapmakta özgürdür diye konuşuyorsunuz ama akp'ye oy vermeyenlere ahmak gözü ile bakıp hakaret ediyorsunuz ne anladım ben bu işten o zaman.
ülkede o kadar işsiz varken, o kadar asgari ücretli varken devlet gelmiş sana her ay minimum 2 bin lira maaş ödüyor. sense akşama kadar götüm oturmaktan dümdüz oluyor diye şikayet ediyorsun. pes doğrusu! devletin size 'evde oturun sadece, ayın 15'i de gidip atm'den maaşınızı çekebilirsiniz' demesini mi bekliyorsunuz aminüm?!
memurluk sıfatını yurttaşlık sıfatıyla aynılaştırmayan kişidir.