bugün

hak edileni yaşayanlara üzülmemektir.

mesela soma'daki madencilerin kaç tanesi akp'ye oy vermiştir?
çoğu oy verdi. tiplerinden belli. klasik akp seçmeni profili.
sen gidip sana daha iyi iş imkanı sağlayacak, bu konuda meclis'te önergeler vermiş parti yerine o önergeyi elinin tersiyle iten, seni iplemeyen partiye oy verirsen gebermeyi hak etmişsin demektir.

o sebeple pek üzülmedim o madencilere.
ameleden bol ne var memlekette?
300 tanesi geberir başka 300 tanesi gelir.
bu kafa oldukça daha..
yılmaz özdil'in beton kafasına sahip olmayı gerektiren şerefsizlik.
karaman'daki olayda da devam eden gerçektir.

sen gidip senin için önergeler vermiş parti yerine onu reddeden partiyi seçersen gebermek kaderindir.
akp'nin neden hala her girdiği seçimde oylarını artırarak seçim kazandığının en açık göstergesi. işte budur akp'ye devletleşme olanağı veren dar bakış açılı zihniyet. soma'da 301 kişi öldü; akpliler diye hak ettiler dediniz. karaman'da 18 kişi öldü; yine hak ettiler diyorsunuz. sonra da neden akp hala iktidarda, neden otoriterleşiyoruz.

yahu bir insanın ölümüne sırf akp'ye oy verdiler diye neredeyse sevinmek, insan olamamakla ilintili bir şeydir. karaman'daki işçilerden biri kaza günü, madende tonlarca suyun altındayken baba olmuş. şimdi sizin bu dram kaşısında vicdanınız sızlamıyorsa, hangi yüzle erdoğan'dan, akp iktidarından şikayet ediyorsunuz? mesela ısparta'da 8 üniversite öğrencisi öldü, merak ettiniz mi hangi partiye oy veriyorlar diye? ben ne onların ne de herhangi bir kazada ölenlerin siyasi düşüncesini merak ediyorum.

insan değilsiniz siz, insan değilsiniz.

not: bu minvalde yazan herkesi de akpli olarak yaftalayacak kadar aklı olanların ebelerine selam ederim.