bugün

Zaman Gazetesi yazarlarından Ali Ünal'ın, soma faciası nedeni için dolaylı yollardan sarf ettiği söylenen cümlesi.

http://www.dunyavegercekl...rdiler-helak-oldular.html
bi 7.4 yetmedi mi vakası daha.
Bazı Şerefsizlerin ve alçakların soma olayındaki görüşüdür.
ali ünalın 19 mayıs tarihli yazısından bir haber! sitesinin çıkardığı anlam. yani ülkede habercilik, gazetecilik ne kadar da ayaklara düşmüş, vay arkadaş yaa.

şimdi senin haberin ne kardeşim? bir gazete yazarının köşe yazısı değil mi? e o zaman koysana adamın kendi cümlelerinden bir alıntı? ne diye kendi yorumunu haber başlığı yapıyorsun?

yazıyı okudum. açıkçası ali ünalı şimdiye kadar hiç okumamıştım. bu yazısından sonra da okumayı düşünmüyorum. böyle adamlar nasıl olup da tirajı yüksek gazetelerde yazabiliyorlar, onu hiç anlayamıyorum zaten. bir yandan başbakanın kader deyip geçmesi eleştirilmiş, sonra kavimlerin helakı konusunda dini bilgiler verilmiş, en son da akp döneminin ahlaksızlıklarından bahsedilmiş. hacı dayı sen ne anlatıyorsun, maksadın ne?

aslında maksat gayet de belli. tıpkı akp iktidarının yapmakta olduğu gibi, dini kendi siyasi fikirlerine alet ederek rant sağlamak. normalde yozgat kahvehanelerinde bile konuşulmayacak şeyleri, alakalı alakasız dini bilgilerle birleştirerek güçlendirmek ve piyasaya sürmek.

başlık anlatıyor zaten kendini: "Musibete davetiye çıkarmak". gerçi başlığa aldanıp, olaydaki sorumsuzluklardan, ihmallerden bahsedileceğini zannetmek mümkün ama sağ olsun zaman gazetesi bizde pek öyle bir intiba bırakmadı şimdiye kadar. o yüzden sürpriz bir yazı değil.

keşke o kadar yazmışken, bizden çok çok daha ahlaksız, dinsiz, imansız toplumlarda neden böyle musibetlerin olmadığını da anlatsaymış.