bugün

Zerre kadar üzülmüyorum, acımıyorum ve umurumda bile değil.
Yaşadığı mağduriyet ile isyanın nedeni çıkarına cebine artık zarar gelmesi yüzünden.
Bu insanlar çıkarcı iki yüzlü ve ahlâksızlığın akılsızlığın vücut bulmuş hali.
Gidin bu adama mağduriyetini giderin yine oy verecek, mağduriyetini gideren hangi parti olursa ona oy atacak.
Oysa komşusu akrabası mağdur olsa yoksulluk cehalet içinde olsa umurunda olmaz.
Kendi çıkarını düşünür, mağduriyetini dile getiren insana da kendi durumu iyi olduğu için vatan millet din düşmanı bölücü terörist der ve ne kadar güzel rahat yaşıyoruz ülke güllük gülistanlık diye itiraz eder.
Yarın ne olacak nereye gidiyoruz bu halk bu devlet sistemi kaldıramaz diye düşünmezler.
Birileri balık alır mutlu olur, birileri olta alır daha mutlu olur ama birileri balık olta değil ben de balık tutmak için köprüde yer istiyorum deyince en fazla tepkiyi her gün balık alan sadaka kültürü içinde dilenci gibi yaşayanlar tepki gösterir.
Ve balık kalmayınca alamayınca böyle ekranlara çıkıp şimdiye kadar beleş balık veren ele tükürür bu iki yüzlü çıkarcı asalak insanlar.

Akp veya CHP hangi parti yönetim ideoloji vb olursa olsun bu idareyi sistemi mükemmel yapan halkın seçtiği yöneticiler değil, bu yöneticileri seçen ahlâklı bir halk sistemi adaleti sağlar.
Hangi kanun anayasa olursa olsun, insan aklının düşüncesinin en mükemmel yasalarını yapsanız bile yasaları işler ve mükemmel hale getiren bu yasalara uyan halkın ahlâk değerleridir.
Kendinize olmasını istemediğiniz şeyi başkasına istemeyerek ve yasalara uyarak, uymadığınız zaman idarecileri bu hukuksuzluğu af etmesi görmemesi izin vermesi için elinizde ki oyu tehdit gibi kullanmayarak adalet huzur refah sağlanır.
Böylelikle idareciler de sizin ahlak ve akıl değerlerinize göre davranır.
Kaçak kat çıkıp kamu arsasına ev yapıp bana tapu ver oyum sana diyen ahlâksız hırsız ve akılsız bir insan veya 3-5 kuruş para alıp karnı doydu diye yaşadığını sanan asalak bir kişilik sahibi insanların devleti sistemi herhangi bir partiyi eleştirmesi için utanma duygusunu kaybetmiş olması gerek.
Her seçim aynı terane. Ver parayı kendi adamına, konuşsun, kim bilecek amk?

Sonra seçim bitince ağlıyorsunuz, "kim oy veriyor akp'ye" diye!..

Beybi!
doğru konuşan hain, pkklı vs. cevap verecek göt yok bizde desenize.
skibbe bırakmıştır.
mis gibi hdp'li dayıyı akp'li gibi göstermek de büyük eğlence olsa gerek.
nasıl da sevimli göründü gözüne değil mi?

ulan sen ki her fırsatta kürtlere kin, nefret kusan adamsın. nasıl oluyor da en ufak bir çıkarın için anında söylediklerini unutup kürtleri yalamaya başlıyorsun aklım almıyor amına koyayım?

bu kadar mı çıkarcısın b'olum? bu kadar mı yazdıklarından bi haber?