bugün

önce kendi tarihlerini değiştirmelerini temenni ediyorum. zira zorlanacaklardır, şimdiden başlamak gerek.
1-kürt isyanları kitaplardan çıkarılacaktır
2-yunanlılara ermenilere vs. savaştığımız milletlere düşman denilmeyecek
3-çanakkale cephesinde m.kemal vurgusundan çok kürtlerin katılımına vurgu yapılacak.
abdülhamit devrinde kaybedilen sırbistan romanya bulgaristan kıbrıs girit ve doğu anadolu toprakları görmezden gelinip milletin silkelenmesini sağlayan ittihat ve terakki kötülenecek 2.abdülhamit tanrılaştırılacak zamanla tarih derslerine giren yozlaşmış hocalar derste çocuklara vahdettin hain değildi mustafa kemal vahdettine ihanet etti gibi bir zırvayı empoze etmeye çalışacaklardır.

ha unutmadan tarih kitaplarından türk kelimesinin çıkartılabileceğini hatta bu uğurda istanbulun fethinin bile çok kısa bir şekilde geçiştirilebileceğini unutmayalım.
muhtemelen şeyh şaid isyanı,kürt teali cemiyeti gibi konulara ayar çekilecektir. çözüm süreci ile alakalıdır efendim. damat ferit'i baş tacı yapmasınlarda.
valla ne değişecek bilmiyorum ama durumu öngörerek vaktiyle arşivlediğim tarih kitaplarının, yakın gelecekte çevreme ışık tutacağı aşikârdır.
şöyle olacaktır;

çanakkale savaşı: savaşın en hararetli anında cübbeli ve sarıklı ermişlerin yardıma gelmesi ile savaşı kazandık. mustafa kemal alelade bir subaydı, hatta astsubaydı.

inönü savaşları: sağır ismet bala göte kazandı bu savaşları.

sakarya savaşı: savaşı tam kaybedeceğimiz anda mustafa kemal'in said'i nursi hazretlerine yalvarması sonucunda kürt kardeşlerimiz yardıma geldi ve yunan ordusunu bozguna uğrattı.

büyük taarruz: kürt süvarisinin müthiş hırsı ve azmi sayesinde düşman izmir'den denize döküldü, mustafa kemal ve arkadaşları her gece rakı içiyorlardı.

kore savaşı: tugayımızın imamının vaazından sonra hücuma geçen askerlerimiz "allah allah" nidaları ile kızılları püskürttü ve dost ve müttefik amerikan kuvvetlerini kurtardı.

kıbrıs savaşı: şeyh nazım kıbrısi hazretleri efendimizin gece rüyasında said'i nursi hazretleri efendimizi görmesi ile barış harekatının başlayacağını idrak etmiş, girne kıyılarında büyük bir ateş yakarak yanlış yere çıkarma yapmak üzre olan laik orduya yol göstermiş ve allah'ın izni ile kürt ve türklerden oluşan ordumuz doğru yere çıkmış ve kafiri altetmiştir.
tarih zaten yalanlar üzerine kurulu olduğu için yapılması gerekmeyen değişikliklerdir.
fatih sultan mehmet'in kürt olduğu gerçeği gibi yazılar.
mümkün olursa çok fantastik olacak değişikliklerdir. ama, cahilliğimi mazur görün lütfen, akp'nin yazdığı bir tarih kitabı mı var? varsa ne zaman basılacak?

tamam, anladık muhalif çocuklarsınız. ama mantık yahu! ulus devletlerin yeni kurulduğu ya da devrim ertesi bir çağda mı yaşıyoruz da tarih kitabını bir iktidar yazıyor olsun? ya hiç tarih okumuyorsunuz, ya da tarihçi kimdir bilmiyorsunuz, ya da boş konuşmak hoşunuza gidiyor. akp'yi savunmuyorum burada; aksine, şunu ifade etmeye çalışıyorum, hiçbir iktidarın, gerçekleri çarpıtarak geçerli bir tarih metni ortaya koyması mümkün değildir. o sebeple boşuna endişelenmeyin. sakarya'da, çanakkale'de ya da dersim'de neler olduğunu zamanla daha sağlıklı olarak anlayacağız...

edit: milli eğitim kafasına göre bir "tarihmişcesine" hazırlayabilir. ama bu, biliyoruz ki, hiçbir zaman ciddiye alınacak bir şey olmayacaktır (bundan önceki yazılanlar ciddiye alınmadığı gibi)...
bülent arınç'ın gözyaşlarıyla ıslanmış olacaktır bu kitaplar.