bugün

seçimlerin yaklaşmasıyla ne yapacağını şaşıran akp nin cahil ve mağdur kesmi kandırmak için 5 yıl boyunca halktan çaldığı paralarla aldığı yiyecek ve kömürleri halka dağıtarak oy istemesi şeklinde bütünleşen eylem. kişinin azcık kafası çalışıyosa artık bu tarz oyunlara gelmemelidir. fakat bir yandan da düşündüğümde
muhabir"halinizden memnun musunuz?"
kişi"hayır"
muhabir"peki bu seçimde kime oy vereceksiniz"
kişi"yine aynı partiye"

diyen insanların olduğu ve bu kesim insanların karıları, çocukları da aklıma geliyor. yine bu kişinin karısına yöneltilen "siz kime oy vereceksiniz" sorusuna "vallaha beyim neye verirse ona verecem"cevabı da beni içinden çıkılmaz bir hale sokuyor. nedir bunun çaresi nasıl önüne geçilir bunun onu da bilemiyorum.
chp nin eline, "sadaka dağıtan değil, hak dağıtan sosyal bir devlet olacağız" kozunu veren icraattır.
gelsinler buraya yiyecek yakıt dağıtsınlar, ben de karşılık olarak yüzlerini dağıtayım diyecek çok insanın çıkacağına emin olduğum hareket.
akp nin sefkat ve merhamet dolu yaklasimidir.

yakit dagitmasi cok isabetli olmus yalniz. malum en usudugumuz aylardan birindeyiz. *
ayrıca doğuda, doğan çocuk başına aylık 65 ytl para verilmektedir, bu sebeple aileler iki elin parmaklarıyla bile işaret edilemeyecek kadar çocuk yaparlar, zaten çocukları 5-6 yaşlarından itibaren bir şekilde, çalışarak, çalarak çırparak eve para getirmeye başlarlar, o andan itibaren çocuk, dizilerimizde reklamlarımızda olduğu gibi; şirin şey seniiii... değil, yatırım olmaya başlar. tahmin edileceği gibi, okutulmaz o çocuklar, sonra bize gelişmişlikten avrupa ülkesi olmaktan bahsederler mitinglerde amcalarım. para dağıtmayın efendim huzur verin az.
başımızda hangi parti olursa olsun zaten sürekli yapılan yardımlardır. ha seçimler yaklaştı diye şu anda reklamı yapılıyordur.

(bkz: kedidir kedi)
bırakın 5 yıl boyunca halktan çaldığı parayla yiyecek yakıt vs. dağıtmayı, 2008 bütçesini kullanarak 23 temmuz'da iktidara gelecek parti(ler)yi parasız bırakıp, "gördünüz mü işte ekonomiyi ne hale getirdiler" demelerine sebep olacak olayın ta kendisidir.
akp den tek dilegim ögrencilere not dagıtımı ve sınırsız sigara ve alkol.