bugün

akp'nin üst kadrolarının da yargılanmasına neden olur.

hemen bakalım,

cemil çiçek(başbakan yardımcısı): 12 eylül darbesinin ve siyasi yasakların bir numaralı savunucularından.

vecdi gönül(bakan): darbe mahsulllerinin en çirkini yök'ün kurucu üyesi.

abdülkadir aksu(akp başkan yardımcısı): darbe yönetiminin rize belediye başkanı.

şimdi siz gidip, bu müslümanlar kendi partilerinin en üst kademelerine tırmanmış 12 eylül çocuklarını yargılayacak mı sanıyorsunuz?

müslümanları tanıyın artık, çok zor bir şey değil bu. gayet basit bir ortaçağ sistematiği var, bu sistematiğe bağlı insanlar var. yaptıkları, yapacakları ortada.

bunun nesini anlamıyorsunuz ki?
evladın babasına ihanet etmesini beklemektir.

olmayacak iştir. haybeden ortalığı velveleye vermeyin.
ak parti nin yargıç olduğunu varsayan zırvalıktır.
böyle bir şey yapmaları teknik olarak pek de mümkün görünmemektedir ki zaten kendileri de bunu dile getirmişlerdir. boşuna umutlanmamak gerekir.

(bkz: yok öyle bir şey)
akp yargılayamaz. savcılar açarlar dosyayı mahkemelerde yargılar. alıştığınız sistem yok artık.
(bkz: menderesi asan chp)
vaad edilendir.

darbecileri yargılamak için gerekli düzenlemeleri yapacağız salvosuyla kaçmak, daha sonra da müslüman müslüman ileri geri gitti geldi geliyor, müslümanlığına bulaşmaktır.

niyetiniz belli size yapacağımız belli.

umarım bir allah vardır.

insanlığın haysiyetinden ve pençelerinden aşağılık ortaçağ köpeklerini yalnızca bir peri masalı kurtarabilir.

ortaçağ köpeği cesedi güzeldir.
hukuki olarak mümkün değildir.
zamanaşımı olayını geçici bir madde ile kaldırsalar dahi bu yüzbinlerce dosyaya emsal karar teşkil edeceğinden çok baş ağrıtır.
ondan sonra uğraş dur 1930'da karara bağlanmış miras davalarıyla...
bu tip safsatalarla ve içi boş şeylerle halkı kandırıp oy avcılığı yapmak ne hukuka ne de kasımpaşa delikanlılığına sığmaz.
ha kasımpaşa'dan adam çıkar mı diyecek olursanız.
çıkmaz.
dolayısı ile kömürle, bulgurla halkı kandıranlar pekala "12 eylül darbecilerini yargılayacağız" diye de halkı kandırabilir.
--spoiler--
"Ekonomik ve Sosyal Konsey" Anayasa kapsamına alınacak.

12 Eylül dönemindeki Milli Güvenlik Konseyi üyeleri ile bu dönemde kurulan hükümetler ve Danışma Meclisi'nde görev alanların yargılanmasını önleyen geçici 15. maddesi yürürlükten kaldırıldı.

Anayasa değişikliği halkoyuna sunulurken tümüyle oylanacak.
--spoiler--
vecdi, abdulkadir, cemil arkadaşlar da haklarında dava açılırsa ve "sivil mahkemelerde" suçlu bulunurlarsa neden olmasın.

ayrıca,
--spoiler--
Siviller, savaş hali dışında askeri mahkemelerde yargılanamayacak.
--spoiler--
vecdi, abdulkadir, cemil kardeşlerin yargılanmasına neden olamaz.

milletvekili dokunulmazlığı kalkmıyor galiba bu anayasada, kalkmıyor değil mi?

kalkmıyor, kalkmıyor.

biz kalkması gerekeni kaldırdık, merak etmeyin siz.

not: sağa gösteriyorum, sağa geliyorsunuz, sola gösteriyorum sola geliyorsunuz, hasbelkader niyetimi bozup başka bir yeri gösterirsem ne olacak?

beni gülümsetin. hoşuma gidiyor.
chp ve mhp ikiside nasıl olsa 2011 genel seçimlerinde tek başına iktidar olacak. yani kendileri bunu söylüyor. böyle bir ortamda ak parti bir elin parmakları kadar miletvekilini ancak çıkaracakdır. bahsi geçen vekillerin vekillikleri düşüceği için yargılanabilirler sakınca görmüyorum.
(bkz: asker nerede diyip sonra yargılamak)
beni neden dünyaya getirdin diye anne ve babasını yargılayacağı yalanını söyleyen çocuk...
(bkz: kenan evren)
doğrudur, yapılmalıdır, yapılacaktır.

(bkz: ak parti nin 12 eylül darbecilerini yargılaması)
kendini yargılamasıdır bir nevi. ne de olsa akp 12 eylül darbecilerinin bize bıraktığı en büyük üründür. ama yargılar mı, işte ona ben inanmam. sadece istediğini elde etmek için söyler, işi bitince de ağzına bile almaz. hatırlatırım bir zamanlar dokunulmazlıkları ve yök ü de kaldıracaklardı, ama şimdi en ufak bir şey duyamıyoruz.
kendisini de yargılaması anlamına gelir. zira akp bizzat 12 eylül ürünüdür.
(bkz: raad olun bizim sülalemiz raad)
hizbullahçılar da salıverildikten sonra hala umutla bekleyenlere ne demeli bilinmez.

(bkz: hiç akıllanmayacaksınız değil mi)
rabbimize ve fethullah gülen hazretleri efendimize hamdolsun ki gerçekleşmiştir.

(bkz: yersen)
gün itibariyle yapılacak olan ilk duruşmayla gerçekleşecektir. ayrıca davaya müdahil olarak 340 kişi ve kuruluş başvurmuştur.
(bkz: summum jus summa injuria)
akp değil mahkemeler yargılamaktadır.
Mümkündür. idam olsaydı belki ipe de gönderirdi, ama ne olacak neticede? ipe gönderilenler giderayak "fikirlerimiz iktidarda ben ipteyim" diyerek vermeyecekler mi son nefeslerini?
(bkz: 12 eylül çocukları 12 eylül Ü yargılayamaz)
iki simge ismin yargılanmasıdır, manyetoları çeviren kolların değil.. ek olarak müdahil olarak haluk kırcı'nın katılabildiği mahkemedir.
sistemin "bugünkü gündeminiz bu" şeklinde bize sunduğu olay.