bugün

chp li seçmenlerin akp lilere siz pkk yı destekliyorsunuz. başbakan pkk leşlerine '' kelle '' dedi , '' kürt açılımı yaptınız '' demesi üzerine , ak partililerinde asıl siz kendinize bakın diyerek başlattığı bir sorunlar yumağı sorunsalıdır.

doğru cevap 'c' şıkkı dır. yani chp. evet! chp nin pkk yanı akp nin pkk yanını döver. hem de uzak ara. nasıl mı? şöyle :

1 )işte chp nin pkk ya destek vermekten tutuklanmış milletvekilleri
Kütahyalı ''Bingöl adayı Zeki Korkutata, Bingöl adayı Süleyman Matka, Diyarbakır adayı Melik Aykız. ''

2) CHP' li Kemal Kılıçdaroğlu' nun Deniz Feneri davasını takip etmek için bulunduğu Almanya' da, PKK' lılarla birlikte sauna tarzı çalışan genelevden çıktıktan sonra trafik kontrolüne takıldığı belgelenmişti.
Araştırmacı Talip Doğan Karlıbel CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Merkez Karar Yürütme Kurulu üyesi Ali Kılıç'ın aracında olan Nevzat Rıdvan, Mustafa Güler'in terör örgütü PKK üyesi ve uyuşturucu kaçakçısı olduğunu söyledi ve dörtlünün beraber olduğuna dair belgeyi de yayınlamıştı.
(Terör örgütüne yandaşlığı Alman iş Mahkeme kararı ile kanıtlanmış olan CHP MYK üyesi ve milletvekili adayı Ali Kılıç ın Cumhuriyet Halk Partisi ile ilişkisi sizce be kadar normal...)

3) bdp li sırrı sakık gerçekleri meclis kürsüsünden şu şekilde feryat etmişti:
'' "Şimdi söyleyeyim size. Yıl 1999. Genel seçimlere giriyoruz. CHP barajın altında. Sayın Genelbaşkanınız bize elçi gönderdi. Barajın altında. Sizinle ittifak öyapmaya hazırız. Ben Sayın Türk ve sizden bir heyet geldiler oturduk, konuştuk, ben Sayın Türk'ü, Sayın Murat Bozdağ'ı kaldıramam ama bana 20 tane militan gönderin onları aday edeyim' dedi. Canlı tanığımız var. Biz o gün ne isek bugün de oyuz. Genel Başkan Yardımcınız, Sayın Baykal'ın temsilcisi olarak Eşref Erdem'in evinde, (beni daha fazla konuşturmayın), bir çok görüşmeyi bilirsiniz, yeri gelince ona sığınırsınız, biz o gün de bir tek sözcük ağzımızdan duydunuz mu? Biz zor süreçlerden geliyoruz. Sizin yeriniz neresi Silivri, neresi Erzincan, neresi Erzurum. Biz kimin hangi terör örgütü ile ilişkisi olduğunu biliriz ''

4 ) 1999 yılındaki CHP-HADEP ittifakı görüşmelerini gerçekleştiren dönemin insan Hakları Derneği Mardin Şube Başkanı Cemil Aydoğan ın iddialarını hatırlayalım. Aydoğan, Baykal '' PKK nın Avrupa sorumlusuyla da görüştü '' dedi.
Aydoğan, '' O dönem bana CHP ile HADEP arasındaki ittifak için katkı sunulması önerildi. Görüşmeleri ben gerçekleştiriyordum ve bizzat Baykal la görüşüyordum. Kapısı bana sürekli açıktı '' şeklinde konuşmuştu.

devamında da şunları açıkladı '' Baykal ın Özel Kalemi Nesrin Baytok idi. Baykal HADEP in Genel Merkezi ndeki Sırrı Sakık, Murat Bozlak, Sedat Yurttaş gibi isimlerden kurtulmak, onları devre dışı bırakmak için PKK nın Avrupa sorumlularıyla görüşmek istedi. Bana '' Bunlar beni sıkıntıya düşürüyorlar '' dedi. Avrupa sorumlularıyla görüşmesini sağlamaya çalıştım ama bir süre sonra bana '' Örgütün Avrupa sorumlularından Tuncelili biri gelip benimle görüşecek '' dedi. Kimdi, neydi bilmiyordum ama gelip Ankara da Baykal la görüştü. Tanıyamadım. Muhtemelen, benimle görüşürken başka kanallarla da görüşüp Avrupa sorumlularına ulaşmıştı ''

5 ) chp li bir milletvekili seçim öncesi bdp li bir milletvekili nin '' apo cezasını evde çeksin '' talebine destek vermişti.

6 ) yine seçim öncesi bay kemal hakkaride pkk militanları destekli türk bayraksız miting düzenlemişti.

7 ) chp nin sıkı fıkı olduğu ve yine chp nin tabanı ve arka bahçesi olarak görülen çydd yi es geçmeyelim.
Ergenekon davasının 342 nci delil klasörüne giren bir belge, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği nin (ÇYDD) uygulamaya koyduğu Kardelenler Projesi nin PKK ya kadro yetiştirdiği iddialarını deşifre etmişti.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, PKK'nın şehir yapılanması Kürdistan Topluluklar Birliği'ne (KCK) yönelik soruşturmada, Ergenekon soruşturmasında evi aranan Türkan Saylan ın başkanı olduğu Çağdaş yaşamı Destekleme Derneği'yle ilgili elen geçen belgelerde, çydd nin Kardelen Projesi kapsamında burs verdiği PKK lı öğrencilerin listesi de yer alıyor.
Listenin KCK nın Diyarbakır da ofis olarak kullandığı Diyar Galerya daki bürosunda bulunduğu öğrenildi. Burs alan öğrencilerin durumu KCK üyesi zanlıların telefon görüşmelerine de takıldı. Mahkeme kararı ile yapılan telefon dinlemelerinde zanlıların görüşmelerde ÇYDD'den burs alan bazı öğrenciler için ''bizden'' dedikleri tespit edildi. Burs listesinin çıktığı ikinci adres ise Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan eski Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Yüksel in Van daki evi. Yüksel'de ele geçirilen listedeki isimlerin büyük bir çoğunluğunun PKK bağlantılı olduğu iddia ortaya çıktı.

Deniz Ç.: Marmara Üniversitesi öğrencisi. PKK'nın illegal gençlik kollarına mensup. Araç yakmaktan tutuklandı.
Emrah Y.: istanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü'nde sorumlu düzeyde faaliyette.
Engin D.: Marmara Üniversitesi öğrencisi. Öcalan'ın yakalanmasının yıldönümünde yapılan yasadışı gösterilere katıldı.
Lokman G.: Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü'nde çalışıyor. 6 Kasım 2006'da PKK için gösteri yaparken yakalandı.
Ruhat Ç.: istanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde öğrenci. PKK'nın illegal gençlik kollarında yönetici. 4 Kasım 2006'da yasadışı gösteri yaparken yakalandı.
Fehmi K.: Marmara Üniversitesi öğrencisi. Sarıgazi Mehmetçik Lisesi'nde PKK örgütlenmesini organize ediyor. 4 Kasım 2006'da yasadışı gösteri yaparken yakalandı.
Burçin i.: istanbul Üniversitesi öğrencisi. PKK'nın illegal gençlik kollarına mensup.
Helin O.: istanbul Üniversitesi öğrencisi. PKK'nın illegal gençlik kollarına mensup.
Serdar Y.: istanbul Üniversitesi öğrencisi. PKK'nın illegal gençlik kollarına mensup.
sayın öcalan diyen başbakan akp'li olduğuna göre...
bdp daha pkk lı
(bkz: bağımsız adaylar)