bugün

çözüm sürecinde ırkçılık şeytan işidir diyip taglar açan zihniyetin, kendisine oy vermeyen herkese yahudi, ermeni,hain demesi olayıdır. söyleyecek başka bi sözleri bile yok. sizden daha türküz oğlum biz, koduğumun ümmetçileri.
artık parti devlete geçtiğimiz için iktidar yalakası değilseniz vatan hainisiniz bu ülkede. böyle kör karanlık zihniyetin ben ta anasını avradını efenim.
inancımdan ötürü sık karşılaştığım durum. özellikle facebook'ta bir yere yorum yazmayagöreyim. anında bitiveriyorlar yahudisin ermenisin diye. sebebi de manevi adımı kullanıyor olmam ve bu da incilde geçen bir isim olması. adamlara türk olduğumu anlatamıyorum. isme bakılarak yapılan asılsız yaftalamalara maruz kalıyorum. hatta bazen tehdit mesajlarına kadar varıyor iş. halbuki aynı şekilde adı ibrahim, ishak, yakup, yusuf vs olan insanları da aynı şekilde yaftalamak gerekiyor herhalde. zira kökenleri tevrattır. dediğim gibi anlatamıyorum adamlara. ya da ermeni ya da yahudi bir insanın da vatan toprağını bizim kadar sevebileceği gerçeğini de. manevi annem ermenidir. ama bir türk kadar bu vatan toprağını, bayrağını sever. bunu da açıkça söyler. aslında bir türk kadar demek de yanlış. kendisinin türk olduğunu her daim söyler. insanlara, doğarken seçemedikleri yani ırk gibi kavramlar yüzünden hakaret etmemek gerektiğini ya da vatanını sevebilmek için herhangi bir dine mensup olmanın şart olmadığını anlatmak lazım geliyor. ama anlayacaklarından şüpheliyim. o yüzden artık ben de gerek duymuyorum. son olarak bu ve bu zihniyetteki insanlara atatürk'ün milliyetçilik ilkesi tanımını armağan ediyorum:

vatandaşlık veya gönül bağı ile türk olan ve kendini türk hisseden herkes, etnik kökeni ne olursa olsun türk'tür. türklerin yaşadığı yer türkiye'dir. tüm türkler kardeştir.

saygılarımla..