bugün

ak parti derse ki benim kaybedeceğim bir şey yok son atışı yapacağım diye seçimi yeniletir, yok halen bi ümitleri varsa verir mazbatayı bekler 5 sene sonrayı.
Para için herşeyi yapacak kadar kör mü olacaklar. Yoksa yolsuzluk dosyalarının çıkmasına göz mü yumacaklar bu hafta göreceğiz.
seçimin iptali bu ekonomik kriz ortamında siyasal intihar olur.burada iki kötüden birisi seçilecekse
en kötüsü ekonomik olarak batmak olur.o zaman istanbul filan değil hepten gidersin.
üstelik ikinci bir seçimi kazanacağı da garanti değil.
batı dünyası ne kredi verir ne borç verir, ticareti keser, turist yollamaz.
tamamen dışlanırız.
sevin ya da sevmeyin bu böyle göze alınabilecek bir risk değil. katarla filan olmuyor bu işler.
olsaydı kriz patlamazdı.
merkez bankasında döviz bitti.
1 haftadır akp istanbul da yaşadığı şokun etkisi ile ysk ya daha önce vermediği kararları verdirerek seçimleri kazanmak için çalışıyor. Lakin YSK kanunları belli sadece tutanak ile itiraz edilen geçersiz oylar sayılıyor. YSK ilk defa bütün geçersiz oyların sayımına karar vermiş akp nin 21 bin oy olan farkını 16 bin e indirmiştir. Lakin geçersiz oylar bitti. Şimdi akp geçerli oylara gözünü dikti.

Dünya tarihinde eşi benzeri görülmedik bir karar ile ysk bütün sandıkları saydıracak mı? Yoksa akp nin itirazını reddedecek mi?

Aslında ankara da bu talep reddedildi. Ama söz konusu taşı toprağı altın olan Türkiye ekonomisinin % 50 sini kontrol eden istanbul olunca belirsizlikler kafaları kurcalıyor.

Aslında akp de sayımla kazanamayacağını biliyor. Lakin dertleri büyük ihtimalle seçimi yeniletmek.

Peki secim yenileme durumunda ne olur? Ekrem imamoğlu kazanır mı? Ben pek emin değilim.

2015 haziran seçimlerinde akp kaybedince 2015 Kasım ayına kadar Türkiye de 600 polis ve asker şehit oldu. 3 tane bombalı eylem yapıldı. Sonra seçim bitti terör bitti.

Sırf geçerli oyların sayılması işlemi tam 4 ay sürecek. Geçersizler % 4 oranında ve 1 hafta sürdü.

Eğer istanbul seçimleri yenilenir ise akp bunu dünyaya anlatamaz. Dolar 10 tl olur. Bugün 7,50 tl olan soğan 15 tl olur. Tayyip Erdoğan diktatör olur. Ekonomi çöker. Hatta yapılan seçimde akp belediyeyi alırsa bu sefer enflasyon %300 leri görür.

Ayrıca bunun sonrası olacak toplumsal olayları saymıyorum bile gezi eylemlerinin 4-5 mislini düşünün.

Bu boklu değneğin bir ucu.

Gelelim ikinci ucuna.

YSK akp nin kararını reddeder. Imamoğlu belediyeyi alır. Bütün yolsuzlukları ortaya döker. Bütün cemaat tarikat vakıfları yolsuz kalır. AKP çatırdamaya başlar.

Işte akp ya ekonomik krizi göze alıp istanbul a sahip olacak ya da 2023 başkanlık seçimlerini kaybedecek.

Bakalım ne olacak bende merak ile bekliyorum.

Edit; abd yi örnek vermiş arkadaş. ABD de hakimleri hükümet atamaz.