bugün

büyük eksikliktir. malum, museviliğin simgesi davut yıldızı, hıristiyanlığın haç, islam'ın hilaldir. ne var ki akp dininin simgesi yoktur.

elin yahudisi, hıristiyanı filan boynunda dinlerinin simgeleri ile dolaşırken akp dini mensuplarının boyunlarının bükük kalmasına gönlüm razı olmadı tabi. uzun araştırmalar sonucu üç figür arasında kararsız kaldım. istihareye yattıktan sonra, aldığım işaretler doğrultusunda, figürlerden "kangal sucuk"un kendilerini en iyi ifade edebilecekleri simge olduğuna karar kıldım. üzerinde yeteri kadar düşünürlerse önerimin hikmet-i hafiyyesini anlayacaklarını umuyorum.

tabi bir de simgenin hangi malzemeden ve hangi boyutlarda yapılacağı konusu var. benim önerim bildiğiniz kangal sucuğu boyunlarına asmaları yönünde. hem daha bir görünür olur, hem de sadece göze değil buruna da hitap eder. böylece diğer din mensuplarına önemli bir fark atılmış olur.

diyeceksiniz ki "yandaşların açıkgözleri için sorun olmaz ama fakir ve haliyle keriz olanları kangal sucuğu nasıl alsın?". efendim fak-fuk-fon ne güne duruyor? makarnaların yanında sucuk da dağıtılabilir. tabi yememeleri için yardımları kesmekle tehdit edilmeleri şartıyla.. böylece bir taşla iki kuş vurulmuş olur: hem simge sahibi olurlar, hem de yiyemedikleri sucuğun hiç değilse kokusunu an be an içlerine çekebilirler.
Kemalizm dininin 6 oku varken akp ye de lazım olandır. Malum ampul pek dikkat çekmiyor.
efendim, kardeşlerimiz düşündüğüm diğer simgelerden birini isabetle tahmin etmiş: ayakkabı kutusu elbette.

fakat kangal sucuk koku alma duyumuza etkisi yönünden ön plana çıktı. bakalım düşündüğüm üçüncü simgeyi tahmin edecek kişi çıkacak mı?