bugün

Zor bi ihtimal gibi görünsede gerçekleşirse iki tabandanda seçmen kayması muhtemeldir.
mhp'ye bok atan bir chp seçmeni olarak olmasını istediğimdir.

neden?

chp mevcut süreçte akp'nin güç kaybetmesi ve bir nebze de olsa türkiye siyasetinin dışına itilmesi için elinden gelen her türlü fedakarlığı yapmıştır.

bu fedakarlıklara kendisinin neredeyse yarısı kadar koltuğa sahip olan ve siyasi ideolojileri taban tabana zıt olmasına rağmen malum partiye ülke yönetimini gözünü kırpmadan vermek de dahildir. -ki mhp iktidarına hdp'yi bile ikna edebilmiştir bu süreçte.

yine aynı süreçte başından beri birkaç "kırmızı çizgi" belirleyip akp koalisyonu dışında hiçbir şey düşünmeyen ve bütün aksiyonlarını buna göre belirleyen milliyetçi hareket partisinin ve partinin başında bulunan basiretsiz yöneticilerin "başbakan yardımcılığı" ve önüne kemik atar gibi verilecek birkaç bakanlık için yaptığı türlü karaktersizlikler de malumunuzdur.

e bu durumda madem ki chp akp dışında bir seçenek üretemiyor ve madem ki kimseye bunu anlatamıyor. öyleyse akp ile mevcut en iyi anlaşmayı yaparak en azından iç siyaset dinamiklerini ondan kapabilmenin yollarını aramalı.

adalet, içişleri ve milli eğitim gibi kilit bakanlıklara gözünü dikip, ekonomi ve dış siyaset bombalarını akp'nin eline bırakmanın yollarını aramalıdır.

sanıyorum ki akp de buna sıcak bakacaktır.

böyle bir durumda ben chp seçmeninin değil de mhp seçmeninin ne yüzle konuşacağını merak ediyorum.

bir de o kadar flört hamlesine ve seçimi mutlak bir zaferle kazandık, oyumuzu %30 arttırdık kafasına rağmen hiçbir şey elde edemeyip hdp ile muhalefet ortaklığına soyunmak onlara nasıl hissettirecek acaba. *
basiretsiz liderler genelde kaybettirir, siz de eninde sonunda kaybeden tarafta olduğunuzu anlayacaksınız.
büyük ihtimalle böyle bir koalisyon olmaz. zira akp ile chp birbirine taban tabana zıt olan iki partidir. iki partinin seçmen tabanı birbirine uzaktır. chp seçmenlerinin çoğu chp ile akpnin koalisyon hükümeti kurmasını istemez. böyle bir koalisyon olursa chp oylarının büyük bölümünü hdpye kaptırır. son seçimlerde chplilerin bir bölümü hdpye oy verdiği için böyle bir tahminde bulundum.
Gerçekleşmesi durumunda sonraki seçimlerde mhpnin tek başına iktidara oynayacağının temellerini atacak olan koalisyon.
kurulması halinde chp sadece rakı sofrasında ülke kurtaran eski kafalı kemalist tabanı kaybeder.

kaybetsin de zaten, partiyi ve atatürk'ü tekellerinde zannetmekten vazgeçerler, biz de rahat bir nefes alırız.

bunun dışında aklı başında hiçbir chp seçmeni buna karşı çıkmaz.

nedenlerini ayrıntılı bir şekilde anlattık;

(#28351059)

size akıl verildiği gibi başkalarına akıl vermeye çalışmayın.

olmayan şeyin desteği de olmaz.
ihtimal bile ak partinin intiharıdır. Reis'in yolundan çıktığının kanıtı olur.

Biter gider.

Tükürdüğünü yalayan parti sandığa gömülmeye mahkumdur.
Kabul görmeyecektlr.