evet aynen öyle. ak parti siyaseti din üzerinden yürüten bir partidir. bu da insanı dinden soğutur! din böyle ise dindarlık böyle ise ben dinsizim arkadaş.ben komşum açken tok yatamayanlardanım. çevrendeki insanlar acı çekerken, biri oğlum diye feryat ederken , birileri kızım diye ağlarken, birileri eşi için ağlarken, küçük çocukların babası için döktükleri göz yaşlarını görürken ben mutlu olamam arkadaş. bunları unutup yatağımda rahat uyuyamam! benim din anlayışım budur arkadaş! ben saçımı kapatarak düşüncelerimi yok edemem! o örtünün arkasında allah görür beni!
ben okurum bu ülkede. kendi emeğimle . ailemin katkısıyla. öyle bir örtünün arkasına saklanıp para alamam cemátlerden. şerefimle okurum . şerefsizler iş bulurken şerefimle işsiz kalırım!
sonuç olarak akp'nin din anlayışı bana ters arkadaş. ben babamın aldığı gemicikle açılmam deryalara.ben kendi hakkımla almalıyım o gemiciği!
çıkarlara alet edildiği için ne yazık ki zaman zaman öyle çirfeflik ve çirkinlikliklere tanık oluyor ki insan; "ben sizin inandığınız tanrıya inanmıyorum" demek geliyor insanın içinden.
gerçek dindarlarda ters etki yapıp, akp'den soğutması.
emeksiz zengin olanın
kitapsız bilgin olanın
sermayesi din olanın
rehberi şeytan olur.

-yunus emre.
akp'nin tek hayırlı etkisi.
tecrübeyle sabittir efendim. eskiden az buçuk da olsa bir inancım vardı, onu da bitirdiler.
sadece dinden mi hayattan soğutuyor.
ak parti'nin dinle bir ilişkisi olmadığını anlayanlar için böyle bir sorun yoktur. ak parti'ye mi iman ettin, haşa..
imanı zayıf kimselerin bahanesidir.
%50'nin öyle düşünmediği tespit.
zaten dinle hiç bir alakanız yok ki soğuyasiniz. adam gibi inançsızlığızını kabul edin bare.