bugün

Hiç haz etmediğim ama doğruları konuşmuş milletvekilidir. Çünkü bizim isyan ettiğimiz, bağırdığımız ve sesimizi duyurmak istediğimiz şikayetlerimizin farkına varmış belki de tek akp'lidir.

Ayrıca söylediği şu kısmı ekstra olarak kırpmak istiyorum asıl sorun bu çünkü.

--spoiler--
Artık biz bürokrasinin önemli yerlerine atamalar yaptık. Fikri olarak bize yakın olduğunu düşündüğümüz bu atamalarla aslında devletin sahibi olarak da kendimizi görmeye başladık. Bu tarihi bir yanılgıdır. Artık devletin sahibi olarak kendimizi görüyoruz ve kurumlara ait yanlışı da üstleniyoruz. Bir dönem CHP kendini devletin sahibi gördüğü için devletin tüm kurumlarının yanlışını üstleniyordu. Biz Genelkurmay'la kavga ediyorduk CHP sahipleniyordu. Yargıyla kavga ediyorduk, yargıyı sahipleniyordu. Emniyetle kavga ediyorduk emniyete sahip çıkıyordu. Şimdi aynı yanılgıya biz düşüyoruz ve devlete ait tüm kurumların yanlışını üstleniyoruz. 'Benim Genelkurmay Başkanım', 'Benim Yargıtay Başkanım', 'Benim Emniyet Genel Müdürüm' demeye başladık. 'Benim' yok.
--spoiler--

haber burada; http://www.sondakika.com/...e-derin-elestiri-4691494/
Nefret ettiğim bir siyasi olarak şamil Tayyar'ın önyargı ile yaklaştığım yazısını bu kadar dolu görmek beni o kadar şaşırttı ki. Kendisini sevmemeye devam edeceğim, lakin sevmediğim bir insanın fikirlerine saygı duymak isterim. Bir siyasi tarihi okuyucusu olarak bu yazıyı bir dönüm noktası olarak görüyorum. Sebebi cemaati aklamak olsun isterse. Okuyun mutlaka ki siz de kendi özeleştirinizi yapın. Türkiye için çok faydalı olacak.