bugün

stres atmak için birebir olan zevkli eylemdir. geçtiğimiz günlerde işlek bir üst geçitte ana-oğul köprünün diğer ucunda baba ise diğer tarafta dilenmekteydi. bugün canım birini dövmek istiyordu. bu aç ve sıska adamı dövmek hem benim için kolay hem de zevkli olacaktı.
işlek köprünün sakinleşmesini bekledim. uzun bir beklemeden sonra kimsenin olmadığını garantileyince dilenci babayı çağırdım yanıma.
"siz türk değil misiniz lan?" dedim.
"evet abey" dedi ezik bir ses tonu ile.
"bunlar senin karın ve çocuğun mu?" dedim.
"evet abey" dedi.
kürt değil de iç anadoluluydu herhalde. karısnı ve oğlunu da çağırdım.
"neden burda suriyeliler değil de siz dileniyorsunuz"? dedim.
"bilmiyoruz ki abey" dedi.
"neyi bilmiyoruz ulan!" dedim ve yapıştırdım tokatı. tam konuşmaya başlayacakken çelme çakıp yere düşürdüm. ağzına ağzına, o sararmış dişlerine vurmaya başladım parka köpek bokuna basmış olduğum ayakkabımla. çok sinirliydim. karşımda değersiz ve güçsüz görüyordum onu. dayak atma dürtüm her şeyin önüne geçiyor, acayip zevk alıyordum. bir yandan tekmeleyip bir yandan da " ayıp değil mi lan suriyelilere? savaştan gelmedi mi onlar şerefsiz? dilenemeyecekler mi burda? elin ayağın yok mu it herif gidip çalışsana?" dedim. tam konuşacakken bir kolunun platin olduğunu farkettim. çıktı gitti kolundan platin. önce bir şaşırdım sonra dövmeye devam ettim. bu sırada;
"abi dövme babamı" ve "abi bırak kocamı nolur" diye yalvaran ana-oğul da beni tutuyordu. karının kolumu mıncıklamasına sinirlenip oğlunu ittirdim. adama da
"oğlun da senin gibi sünepe olacak it herif!" dedim.
karısını fazla hırpalamıyordum. o yalvarmalı hali beni acayip tahrik etmişti. ittirme bahanesi ile dolgun memeli karının memelerini mıncırıyordum, elliyordum. kocasının önüne geçen kadına yapışıp, çevirip arkadan dayıyordum kocasını dövmek bahanesiyle. yaklaşık 10 dakika sürdü bu. baktım köprüye iki sevgili çıkıyor, alın dedim ve takım elbisemin ceketinden çıkardığım 10 kuruşu attım.
"hadi siktirin gidin bir daha görmeyeyim sizi burda!" dedim.
aslında bu yaptığım ahlaka aykırı bir davranış değildi. en azından bana ve bazı arkadaşlarıma göre. zira hem dilencilere başlatılan savaşa katkıda bulunmuştuk hem de suriyeli dilenci kardeşlerimizin hakkını savunmuştuk.
gurur duydum bu olaydan sonra birdaha kendimle.
Ak partili yazar eylemi. Hep bi baskı hep bi hor gorup sindirme çabası.

Suriyeliler tabi.

Not: Buram buram fantazi kokan sallamasyon.
güncel Önemli Başlıklar