bugün

ahmak ve apolitik, soru sormayan türbanlı kitle yüzünden benim, kardeşimin ailemin hayatanın etkilenmesidir. bir türbanlı fetişist haremlik selamlık hayat yaşayacak diye bizlerin doğacak çocuğumuzun hayatı sarsılmamalı. türban türk kültüründe yok, haremlik selamlık hayat yaşayacaksan siktir git arabistana irana türkiye de oy kullanma, bizi ve ülkemizi rahat bırakın sıkmabaşlar.
Kadin dahi olsa savunamayacagim keşke ölseler dediğim kitle.
senin hayatını sikeyim denilesidir. isteyen haremlik selamlık yaşar, isteyen o kucaktan iner bu kucağa oturur. türkiye'nin en önemli detayı budur. ha bunu kabullenmeyip herkes kucaktan kucağa otursun diyen götü sikliler varsa onlar siktir olup o çok özendikleri avrupa'ya gidebilirler.
farketmez kardeş farketmez adlı kör cahil bişeyler zırvalamış, biz kucaktan kucağa değil ülkenin refah seviyesinin artmasını istiyoruz senin kitlen haremllk seramlık istiyorsa irana siktirsin, aman saçlarımı kimse görmesin diye ülkenin anasını sikmenize gerek yok burası benim ülkem siz arapperestlerin değil amına koyim. tabi senin iş hayatıyla bi alakan olmadığı için saçmalarsın liseli doğal.
Birilerinin sanrısıdır.

Türbanlılar s.ksin seni. Beyinsiz. birileri sadece var olmakla nasıl senin hayatina mudahale eder lan?
(bkz: ne türbanlilar gördük üstü minare altı kerane)
sorun ne turbanli, nede turban karsitindadir. sorun sadece devlet politikasini tek bir guruha endeksleyen (genele hitap etmeyen/edemeyen) hukumettedir. x hukumeti degil hepsi icin boyledir. sen genele hitap et; ne turbanliyi engelle, ne de o oyle inaniyor diye haremlik selamlik uygula.

tanim: yonetim politikasi dogru olmayan ulkelerdeki zumrelerin digerlerine olumsuz etkileridir.
troll başlık.
bir beyaz türk için mümkün olmayan durumdur. benim habitatım olan steril mekanlarda ter kokan bir türbanlı olamaz ki bana müdahele etsin. hadi diyelim oldu fare görmüş gibi kaçarım müdahele edecek zamanı olmaz.
sakin oluyorum ve niyet okuyorum: 'ahmak' (öteki) 'türbanlıların benim hayatıma müdehalesi' = ben türban konusunu tartışmak niyetindeyim ama karşımdaki kesime karşı öfke doluyum, dahası bu konuyu tartışamayacağımızı düşünüyorum, çünkü türkiyedeki halihazırda durum belli, hem müslümanlar hem laikler hem diğer tüm kesimler öyle bir noktaya geldik ki, hiçbir konuyu tartışamıyoruz, çünkü tartışma adabını bilmiyoruz, düşünce nedir bilmiyoruz, düşünceyi islami yapmaya çalılan islamcılarımız var ve düşünce bir araçtır, islami olamaz, öte yandan islamın bizim hayatımızı tehdit eden bir öcü olduğunu bizi geriye götürdüğünü düşünen dogmatik sekülerlerimiz var, bunlar da islami bir ağızdan (islami ağız olmaz) ve islami bir akıldan ( tekrar : islami akıl da olmaz) çıkan her fikrin çürütülmesi gerektiğini düşünüyor oysa düşünce ve duygu ayrı şeylerdir. açık olmalıyız. sakin olmalıyız. bu ülkeden ne biz gitmeliyiz, ne başkasına git demeliyiz. ortada yüz yıllık cumhuriyet deneyimi ve bunun öncesi var. bunu sahiplenmeliyiz. araştırmalıyız, tartışmalıyız. ülke olarak ergenlikten çıkamıyoruz.
(bkz: beğenmiyorsan siktir git yarrrrrrrr)
evet türbanlılar arabistan a gidin biz sokaklarda sizi görmek istemiyoruz laik ve çağdaş bir ülkenin sokaklarına yakışmıyorsunuz.

laik ve çağdaş bir ülkenin sokaklarına mini etek giyen, tayt giyen çağdaş cumhuriyet kadınları yakışır.