bugün

Ahlakı olanın havada karada kazanacağı karşılaştırmadır. Bir insanda ilk önce ahlak olmalıdır o olmadan insan olunamaz.
Dinle ahlakin neredeyse hiçbir alakasi yoktur.
Ahlak öncelikle insanın içinden gelen, daha sonrada ailesi başta olmak üzere toplumdan aldığı eğitimle alakalıdır.
Dinle ahlakın ciddi bir bağı olsa araplar en ahlaklı, japonlar en ahlaksız millet olurdu.
görsel
Ahlakli dindar kavrami ve ahlaksiz inancsiz kavrami zerre seyimizde olmayan durumdur.

Insan once insan mi ona bakiyorum Ben. Iyi bir insan olduktan sonra isterse karincaya tapsin bana ne? Su kiytirik sivamalarinizdan bir siyrilsaniz ulke cok guzel olacak yemin ediyorum. Koalisyon hukumetlerinde muhalefetler daha gucluydu iktidari mecburen halkin iyiligi dogrultusunda aldiklari kararlari uygulayabiliyorlardi. Egitim sisteminde, saglik sisteminde cep dolduran kazanclara gidilemiyordu cunku sol, sag koalisyonu birbirine kontrol mekanizmasi oluyordu. Simdi boyle bir uygulanis yok. Kaldi ki sosyalist dusunmeme ragmen chp ye oy atmisligim ve atacakligim yok.

Winston Churchill'i bilir misin? Soyle demisti;

En iyi iktidarlar kendi muhalefetlerini yaratir.

Muhalefet ters dokundukca iktidarlar gurler yani. Senin o cok sevdigin rte'nin milletvekili olabilmesi icin onergeyi kim verdi bolgesel secim projesini meclise kim sundu biliyor musun? (bkz: deniz baykal) hani o hic sevmedigin chp'nin genel baskaniydi o zaman.

Konuyu toplayacak olursak, din ile ahlaki bagdastirmak mantiksiz.