bugün

afrika kıtası genel olarak( kuzey afrika hariç) verimli topraklara, çok değerli yer altı ve yer üstü zenginliklere sahiptir. fakat bu zenginliklerden afrika

halkları faydalanamamaktadır. bunun sebebi ise batılı emperyalist ülkelerle işbirliği içinde olan ve zenginlik içinde yüzen ülke yöneticileri ve iş

adamlarıdır. bu yöneticiler ki insanlarını insandan saymaz, zaman zaman büyük katliamlarla zaman zamansa iç savaşlarla kendi halklarını yok ederler.

kendimi bildim bileli tüm dünya ( başta emperyalist ülkeler olmak üzere) afrika ülkelerine yardım toplar.bu yardım toplama mavraları halkın ağzına sadece

bir parça bal çalmak ve seslerinin çıkmasını engellemekten başka bir işe yaramaz. bırakın beyler bırakın açlıktan ölsünler, ölsünler ki hayatlarının ve

topraklarının kıymetlerini anlayıp kendileri için, çocukları için başkaldırsınlar. bunun başka yolu yok!

ayrıca ek: bir yandan omar hassan al-bashir gibi bir katili(sadece bir örnek) okşayıp bir yandan da onun zulmettiği halk için yardım toplamaya çalışmak utanmazlık arlanmazlıktır.

götünden anlayanlar için edit: afrika'da açlık yoktur demiyorum, afrika'da aç kalmak saçmadır diyorum.
işte yöneticilerin emperyalistlerle yaptığı işbirliği, masum halkı aç bırakmaktadır ve afrika'da bir açlık gerçeği vardır. bu durumda ortada hayali bir açlık veya bir saçmalık yoktur.