bugün

eski dyp denizli milletvekili mustafa kemal aykurt' un ortaya attığı iddiadır.
Iddianın kaynağı ise o dönemdeki bir asker. Şimdilerde 70 yaşında olan askerin iddiasına göre; adnan menderes idam edildikten sonra, naaşı demir bir kafes içinde denize atılmıştır. Istanbul vatan caddesindeki adnan menderes' in mezarı diye bilinen anıt mezara ise, o günlerde vefat eden bir bekçi defnedilmiştir.

Iddia ne kadar doğru bilinmez. ancak yapılacak dna testinden sonra somut bir bilgi alınabilir.
o zamanlarda ölen said nursi'nin mezar yeri bulunamadığına göre doğru olabilir.
adnan menderes denilen adamı toprak kabul etmezdiki zaten,inşallah deniz kabul etmiştir,ölen unutmayınki sadece bir insan adıda adnan menderes,o adamki amerikaya yalakalık olsun diye 1200 den fazla askerimizi kore savaşına gönderdi,ve askerlerimiz gittiğinde oraya kendilerine şu soruyu sordular

"yaw biz şimdi neden geldik buralara,amerikayla ne işimiz olur koreyle ne işimiz olur"

bu adamki 1200 mehmetçiğin çocuklarını yetim bıraktı ve hala bu amerikancı yalakayı sevenler var,sırf bizi arap etti diye,camilerdeki ezanı arapça yaptı diye,sadece bunun için,zaten tayyip erdoğanada sağcılar namaz kılıyor oruç tutuyor ayrıca sunni diye oy vermiyormu veriyor,sülalemden biliyorum zaten akp ye neden oy verildiğini ve menderesin neden sevildiğini...
18 yaşını doldurmamış bireylerin yazmaması gereken başlıktır. adnan menderes e atıp tutabilirler.
cenazenin anıt mezara nakledilği günleri hatırlıyorum, (yanlış hatırlamıyorsam) hatta gazetelerde iskeletinin resmi bile vardı altın dişi ilen.
(bkz: adnan menderes in naaşının denize atıldığı iddiası)
aynı menderesin sarayburnundan başlayıp denizin altından adaya kazılan bir tünelle kurtarılacağınada inanmıştır bu millet, tamda kendisinin görmek isteyebileceği türden zırcahillerin inanacağı iddia, maksat gündem boş kalmasın.

birde üçünün birbirlerinin mezarına ters konduğu idiası vardı (bu cehalet yok mu?) sizce ailesi cenazeler taşınırken doku tespiti yaptırmadı mı? yaşanılan onca şeyden sonra birinin aklına gelmedi mi? yine denize atıldığı söylenilen said nursi'nin mezarı başında resim çektiren talebelerinin resimleri ortaya çıkmadı mı?