bugün

arkadaşlar sizce Havva kendi isteğiyle mi cinsel ilişkiye girmiştir yoksa adem tecavüz mü etmiştir soru bu.

düşünün şimdi. kainatta sizin dışınızda tek bir insan var o da karşı cins. ama henüz bunu bilmiyorsunuz. çevre tehlikelerle dolu kendinizi korumak zorundasınız doğadan ve hayvanlardan gelecek tehlikelere karşı. her an tetiktesiniz yani kendi savunma teknikleriniz falan var. sonra bi gün size benzeyen biri geliyor. size dokunmak vücudunuzu keşfetmek istiyor. buna kayıtsız mı kalırdınız yoksa savunmaya mı geçerdiniz?

bence çok net bir şekilde adem Havva ya tecavüz etmiştir. aksini mantığım kaldırmıyor çünkü.
Adem ile Havva Dünya'ya gelmeden önce cennette eştiler. insanlığın ve peygamberlerin babası olan o mübarek insana böyle bir ithamda bulunmanız maymundan türediğimize inansanız dahi büyük saygısızlıktır. Yapmayın, inananlara ve inanmayanlara bu kavga fitilini ateşlemeyin.
Lilith'in Adem'i Havva' ya kaptırması durumudur. Lilith e yazık olmuştur.
Hastalikli dusunce yapisinin sordugu sorudur. Tecavuz mu etmis? Kim gormus? Kim ölmüş?
hayal et /havva çantasıyla ademin kafasına vurup poliiiiiiis polis yok muu imdaaaat diye bağırıyor/ hayal et.
bir insan nasıl böyle bir şey düşünür aklım almıyor.
Tecavuzu gectim oyle yada degil asil soru sonradan nasil cogaldigimiz degil mi? 10 tane cocuklari oldu diyelim e onlar da soyu devam ettirmek icin ya kardesleriyle iliskiye girecekler ya da anne babalariyla. Bu nasil is? Her turlu ensest oluyor. Hadi bunu da gectim ensest olan iliskiden dogan cocuklar ne kadar saglikli oldu ki?
Biri bana tum bunlari mantik cercevesinde aciklasin
Aklimda deli sorular of.
ilk entry şu ana kadar okuduğum en iyi tespit. helal.