bugün

of'a gelsinler. ister inanın ister inanmayın dün gece sıcaklık tamı tamına 19 dereceydi. sabah 25 falandı. şu anda zannederim o civarlarda.
bir asker arkadaşım vardı kendisi de eşi de adanalı. bunlar bir gün eve yemeğe davet etti beni yeni de çocukları olmuştu. bende aldım tatlımı gittim. daha eve girerken bir acayiplik dikkatimi çekti; evin dış camında koca bir delik, üstünde-sağında-solunda şeffaf koli bantları falan, sormadım geçtim. oturduk sohbetimizi ettik, yemeğimizi yedik içtik, çay faslı derken muhabbet camdaki o deliğe geldi. meğerse bizim bu adanalı çift geçenlerde tartışırken benim asker arkadaşı olan eleman çekiyor tabancayı dayıyor kafasına eeehyttere bea! yeter anasını skym deyip tam sıkacakken hanımı atılıyor koluna o sırada silah patlıyor ve mermi de o camdan dışarı çıkıyor.

şimdi olayın buraya kadar olan kısmında tuhaflık yok, memleketin her yerinde birçok kez yaşanmış olan tartışma ve cinnet mevzuları. bu adanalı arkadaşlarımı benim gözümde çılgın insanlar yapansa yaşanmış bu olayı kahkahalar eşliğinde sanki lisedeki günlerini anılarını anlatır gibi rahatça anlatmaları olmuştu. yahu belki kadın müdahale etmekte 1 saniye gecikse herifin beyni dağılacak ama umrundu bile değil gibi, ne rahatlık arkadaş ya. aynısından bende istiyorum.

son tahlilde adanalıları severim değişik insanlar. kavgaya giderken yanına alacağın adam adanalı olacak aga.