bugün

adana gibi iliman bir iklime sahip sehirde bile insanlar donarak oluyorsa, daga soguk memleketlerdeki evsizleri dusunmek bile istemiyorum.

sehirlerimizde yuzlerce camii var. bu camiler kis aylarinda nicin evsizlere acilmaz? merak ediyorum.

ha ayricada olur olmaz yerlere paso camiiler insaa edilirken, her sehre en az bir tane evsizler icin barinacak bir yer nicin insaa edilmez?
ülkenin halini gözler önüne seren evsizdir.
bu olaya akp/chp paralelinde bakmamak ahmaklıktır en ucuz tabiri ile. habere yapılan yorumlara bakıyorsunuz, ''siz daha önce birine yardım ettiniz mi de akp'yi erdoğan'ı suçluyorsunuz?'' diyen insan sayısı o kadar fazla ki.. ve bu insanların sayısı, bu insanların beyin hücreleri sayısından az. düşünün artık kimin neyi canla başla savunduğunu.
akp'yi mhp'yi ya da her kim ise o an hükümetin başında, onu eleştirmek en doğrusu.
bu devlet vergi veriyor. bu insanlar attığı adıma para ödüyor. elektriğin, suyun, doğalgazın, kiran, sigaran, alkolün, çocuk bezin, ekmeğin.. hepsi vergi. diyorum ya; attığın adım vergi. cep telefonu alıyorsun, küüt, geçiriyorlar %18'i. benzin alıyorsun, hobarey, sokuşturuyorlar vergiyi.
peki bu vergileri kim kontrol ediyor? kimin tekelinde bunların harcama yetkisi? nereye gidiyor o kadar vergi? hiç düşündün mü arkadaş?
akp'yi eleştirecek tabi ki aklı selim insanlar. sen de eğer yetmiyorsa aklın, susup dinleyeceksin. hiçbir şeye, hiçbir kimseye bağlanmayacaksın öyle körü körüne. yoksa o bağlandıkların seni bir gün ters yatırıp düz sikerler, aklın almaz.
1000 odalı saraydakinin takmadığı ölümdür. allah rahmet eylesin.
yanındaki adam yetkililere haber verip, geri mi yatmış anlayamadım.
ya da olayı mı canlandırıyor fotoğraflarda ölü yerden kalkmadan ?
(Öncelikle adamın akli dengesi yerindeyse). devlette kabahat yoktur. bugün kredi masrafları geri alınabiliyor denildiğinde tüketici hakları mahkemeleni istila eden insanlarız biz. hayır anlamadığım karakola sığınıp yardım istemek Çok mu zor? o adam orda birinden yardım istese eminim kimse hayır demez. insan ya adı üstünde mahlukların en eşreflisi ağzın var dilin var hala kendi canını koruyamıyorsan ölmeyi haketmişsin zaten. devlet ne yapsın yoldan geÇen herkesi Çevirip üşüyomusun var mı bi ihtiyacın diye soramaz herkesi tek tek takip edemez ki.