bugün

taa içine kadar girip yer ettikten sonra tek kelime etmeye gerek görmeden en dışına,en uzağına giden insanlardır.
(bkz: rocco siffredi)
anromeda yı gören insan.
taaa içine kadar girmese de, bildiğin kadarıyla, varlığıyla, bi de son şarkısında "var mı söyle var mı söylee benim gibi" diye fısırdamasıyla beni sinir eden, çok ender zamanlarda içimi acıtan bir insandır cenk durmazel. Var mıdır benim bildiğim kısmıyla onun gibi ? Varsaydı, bu zamana kadar neden gelmedi? Geldi de ben mi görmedim? bu acıtır işte.
eski sevgili değildir. yeni sevgili hiç değildir. çok sevip de bir türlü sevgili olamadığındır en çok içini acıtan...
vazgeçilenlerdir.
(bkz: küçük emrah)
hapishanedeki zenciler. töbe ya...*
basuru parmakla teşhis eden genel cerrahlar.
sen de garipsin. insanın içini acıtan, içinde ukte bırakandır.

şu hayatta insanı en çok sinirlendiren şey, zor zamanımızda kimsenin yanınızda olmaması, hepsinin birden "ben bir lavaboya gidip makyajımı tazeleyeyim" kaçışlarıdır. boşuna zahmet etmeyin, zaten hepsi akmış...

neden gözlerimi kapattığımda beynime kadar işleyen keskin tiz çığlıklarınızda yardım etmeye çalıştığınızı hissettiriyorsunuz ? neden gözlerimi açtığımda orada olmuyor ve sadece fısıldıyorsunuz ? hiçbir şey olmamış gibi, az evvel beynimi sikmemiş gibi !

peki ya nesiniz siz ha ? deniz kumundan kalbi olan birer "tür" ?

ben de öyle düşünmüştüm.
onda büyük bir yara bıraktığınızı düşündüren insanlardır.

hep suçlusunuzdur, hep yaptıklarınız aklına gelir ve içiniz acır.
hiçbir şey olmamış gibi hayatlarına devam eden insanlardır.
toplu taşıma araçlarında kim bilir hangi nedenden dolayı kendini tutamayıp ağlayan teyzeler var ya, hah işte onlar beni çok üzüyor.