bugün

laranın şarkısını dinlemeleri gerektiklerini düşündüğüm hatunlardır. *
(bkz: biyroooooooooon)
ondan sonra ibnenin tekinin kölesi olan ve erkek milletine söven hatunlardır. sözde ararlar ama faaliyete gelince cort. önce sen adam(!) olacaksın, sonra arayacaksın.
bu arayış yolunda, memeleri ellenmeden sarkacak olan hatunlardır.*

(bkz: ara beni her canın istediğinde)
adam olmayanlarla adam olanların farkını anlayan hatunlardır. kötü tecrübelerden vardıkları sonuç, onları artık adam gibi adam bulmaya iter.
adam gibi adam olanları ellerinin tersi ile itip, kısır döngü yaşayan sonuçta yine arayışlara devam eden hatunlardır.
adam gibi adamı bulurlar ama götleri kaşınır duramazlar. sabrinin kaleyi bulmayan füzesi gibi başka adamlara yol alırlar. sonra dönüp kıçlarına bakarlar adam gibi adam orda mı diye ama adam gibi adam kendisini terkedecek bir hatun daha bulmuştur.ondan sonra da adamlığı insanlığı bırakır.
(bkz: arabada beş evde onbeş)
ertugrul saglam`a yonlendiriyor kendini link, durduramiyoruz efendim..
aramayın onlar sizi bulur dediğim hatunlar. zaten böyle adamlar belli bir olgunluğa erişmiştir ve kafasında belli bir kadın profili vardır ve siz o profile uyarsanız ne mutlu size ama uymazsanız size tavsiyem (bkz: aramaya inanmak) .
Recep tayyip erdoğan a yazması gereken hatunlardır. (!)
Adamı bulamayıp; Çeşitli atraksiyonları, subliminal mesajlarıyla adamı her dakika tüketip gibisine razı olmuş kadınların arayışıdır.

Düşünsenize uzun saçları, güzel yüzü, narin yapısı, yumuşacık ses tonu, ayağında mavi ayakkabıları, kucağında çiçekleri, tertemiz kalbiyle bir kadın oturduğu yerden ya da, sağdan - soldan şöyle diyor : 'Adam gibi adam arıyorum', (Burada içimden ve hatta olmadık yerimden: 'Hadi lan!' diyorum). Lütfeen, bak yine kafamı zıplattınız.
Ben hayatımda bu kadar iğrenç bir cümle duymadım la hacı. Kendini bilen, kadın olan kadın ortalık yerlerde bu türden cümleler kurmaz.

Sağın - solun - ortalığın iffetsizleri, motorları, çok bilmiş - çok yaşamışları ortalığın a.ına koymuş, durumları tüketmiştir. Tünedikleri ağaç dalında geçmişin çirkefine bakıp hızla yalnızlığa doğru giderlerken son çırpınışlarının cümleleridir bu: Adam gibi adam arıyorum'. Ara tabii, ara. N'aaptın ki ortalık bu hale geldi hiç düşünme. Sen orada otur hep ara, devamlı ara girizegalı.

Ne diyorlar bak bunu unutma: Allah önce verir. Kıymetini bilemedin mi? Sonra kaybettirir. Sonra da eşşeğin başı gibi sağa - sola döndüre döndüre arattırır, alır seni bir ahıra kapattırır.

Ulan gerzek kadın! Çeşitli platformlarda girizgâhın 'Adam gibi adam arıyorum' olmasın. Kalk bi adamın elinden tut, öğret, çabala, ruhuna ışık ol. Komşuda pişen bize düşsün diye bekleme. Oradan oraya sana düşen sonra başka bir yere daha düşer, sonra yine fisbuk başlığına çakılıp kalır adamını arar durursun.

Son söz : Adam gibi adam arıyorum diyen kadının dilini eşşek arısı soksun!

Edit : Gözüme batan harfi kaldırdım. Birileri de gelip şu kadınları kaldırsın boş bir tarlaya fırlatsın, yoksa elimden bi kaza çıkacak amk!
Umutsuzca bir arayış içine girmiş hatunlardır.