bugün

arabeskin tartışmasız kraliçesi.Gerçek ismi Belgin Sarılmışer Olan Bergen,gerek hüzünlü sesi gerekse müthiş yorumlarıyla 80'lerde arabeskin en saf halini yansıtan sadece arabesk'de değil o dönemde çıkmış tüm türdeki şarkıcıların üstünde bir kalitede sese ve yorum yeteneğine sahiptir.28 yaşında eski kocası halis serbest tarafından öldürülmüştür.mezarı mersindedir.kendisinin acıların kadını ve birde adını hatırlayamadığım 2 filmi vardır.

Şikayetim Var (1986 - Uzelli Müzik - kaset)
Acıların Kadını (1986 - Yaşar Plakçılık - kaset - cd)
insan Severse (Yaşar Plakçılık - 1987 - kaset-cd)
Onuda Yak Tanrım (Yaşar Plakçılık-1987-kaset-cd)
Sevgimin Bedeli(Yaşar Plakçılık 1988-kaset-cd)
istemiyorum (Yaşar Plakçılık -1988-kaset-cd)
Yıllar Affetmez (Yaşar Plakçılık-1989-kaset-cd)
Kardeşiz Kader (Yaşar Plakçılık-1990-kaset)
Giden Gençliğim (Yaşar Plakçılık-1990-kaset-cd)
Garibin Çilesi Mezarda Biter (Yaşar Plakçılık-1990-kaset-cd)
Son Ağlayışım (Yaşar Plakçılık-1991-kaset-cd)
kocası suratına kezzap attığı için filmlerinde peruğunun yarısıyla suratını örterek oynayan çilekeş türk kadını.
mükemmel yorumu olan cok acı vekmiş , arabeski insana cok sevdiren sanatcıdır. kadersizligi insanları cok üzmüstür , unutulmayan hala sarkılarda yasayan sanatcıdır. sarkılarını son günlerde tekrar yorumlamak moda olmustur. * *
emo kidlere öncülük etmiş ulvi insan. yüzünün yarısı kapalı saçlarıyla olsun, acıların kadını halleriyle olsun.. yepyeni bir akım oluşturdu, belki farkında olmadan.. o emolara da kezzap atmalı aslında.. hem "kahretsieen insanlar çok kötüee gidip kendimi jiletliyciim" hallerine daha da gerçeklik katar.
neden hayatının şöyle adam akıllı bir filminin çekilmediği merak konusu olan şarkıcıdır.
çok garip bir müzik kültürü olan canım ülkemin, güzide seslerinden, yorumcularından biri. ne kadar başka, öteki kültürün bir sesi gibi gelse de, insanı çeken hakikaten acılı bir yanı var.

15 ağustos, ölüm yıldönümüymüş.biraz geç oldu ama, ruhu şad olsun...
söylediği her şarkıya ruhunu da katabilmiş ender sanatçılardandır.

çünkü acılar adam eder insanı.

siz gidip ibo dinleyin en iyisi...
an itibariyle mersin şehir mezarlığında konumlanan şarkıcının mezarı, yüzüne kezzap döken kocası tarafından 11 kapılı bir türbeye çevrilmiş.
sen affetsen ben affetmem adlı şarkısı kaderine isyanı gibidir, hala arabeskin kraliçesidir.