bugün

zavallılar klubü başkanı olarak sesleniyorum:

sıfır bilgi ile 500 milyarı alabileceğiniz bu ucuz programın sunucusu acun ılıcalı nın kurduğu cümledir. düşünsenize hayatında kültür adına hiçbirşey yapmamıs , eline bir kitap dahi alıp okumamıs olan bir insan bu yarışmada büyük ödülü kazanabilir. ödül ne demek ? bir başarının arkasından gelen o başarının büyüklüğünü temsil eden , uygulama sahibi kişi tarafından malum kazanana verilen hediye. tek bir yetenek , bilgi , beceri olmadan ...

sizce dünya starları neden acun ılıcalının programını tercih ediyorlar ? tamam bbu işin arkasından büyük prodiksiyonlar yatar ama acun ılıcalının kurduğu ilişkilerin kralını kuracak insanlarda var. o zaman neden acun ?

tek bir cevap var arkadaşlar oda ;
tamamen şansa dayalı olması. yani rezil olma korkusu yok.

tabi bana göre...
(bkz: Şımardı ya uşak şak şak şak)
vız gelir tırıs gider.

acuncum bizim sikilmedik bir kulağımızına rkası kaldı.

şimdi ben mevlana değilim adam ol öyle gel canımı ye.
şimdi şöyle oluyor;
uzun bir röportajın en altına sıkıştırılmış tüm sözlükleri iğneleyici iki cümlelik bir ifade,
hurriyet.com.tr'nin tık sayısını ne kadar arttırır?
cevap: çok.
Kim daha zavallı? sözlük yazarları mı ,teknik direktör gibi
bayağı bayağı,ciddi ciddi kutu açma taktiği verenler mi, yoksa bu aptal programı çişini tutarak izleyenler mi?
Acun Ilıcalı ya yakışmayacak söz. Sırf o yüzden evet ben dedim diyene kadar böyle bir şey dediğine inanmam. Kaldıki bu adam canlı yayında Ulu sözlüğü ne kadar beğendiğini dile getirmiştir. 70 milyon önünde reklamımızı yapmış kişi hakkında böyle yakıştırmalar yapıldığında inanamama hakkımı kullanırım. Bir sorunu olsa, yine tvden söylerdi.
Bu arada öyle söylemese bile o şekilde düşünebilir. Bir kaç saat sözlükte takılan biri de üç aşşağı beş yukarı aynı kanaate sahip olabilir.
Benimki zaman öldürme.
yaptığı programlar nedeniyle gün be gün kalitesini bozmuş bu sözüyle tamamen yabancı olmuş kimse.
acun'a yakışmamış, hata etmiş böyle dediyse. şakşakçılar çok yaşa, eleştirenler tu kaka..
(bkz: seovi ler sevsin seni)
bir şekilde gündeme gelme yöntemi olan, sözlük yazarlarına laf atma furyasına katılan acun ılıcalı'nın, sözlük üzerinden prim yapma çabalarıdır.

acun bey, işinizi hakkıyla yaparsanız, zaten başarılı olabilme ihtimaliniz yüksek. böyle boş işlerle uğraşıp da gündeme gelmeye çalışmak, size yakışmadı. reklam yapacaksanız, bizi kullanmayı bırakın, kolay yoldan reklama kaçmayın, işinizi gücünüz yapın.
Sözlük yazarlarının göğsünde yumuşatması gereken muz orta.
ben de neden acun'u beğeniyorum diye düşünüyordum. zavallı olduğum içinmiş meğer.
acun ılıcalı'nın sol frame'i sabri sarıoğlu kadar meşgul edecek olmasının sebebi olmuş hadisedir. şimdi acun düşünsün.
görünüşe göre sözlük yazarlarının aklından beş sene çıkmayacak söylem.
ohooooo, hani ''uludağ sözlük bi numara'' derken iyiydi yakaroğlu? ''acun büyüksün'', ''götünü yaliyim acun'', ''adam biliyo işi'' minvalinde laflar gırla gidiyodu? noldu şimdi birden estik gürledik?

ben şahsen o dediği zavallılardan olmadığımı biliyorum onu öncelikle belirteyim. çünkü ne kendisiyle ilgili ne de yaptığı programlarla ilgili tek yorumda bulunmadım. ha çok sert bi şekilde eleştirsem de yine sikimde olmaz. iyi veya kötü şahsına münhasır, dünyanın parasını cebellezi eden bi insan beni pek fazla enterese etmez.

kullandığı lafa bu kadar içerlemenin ne gereği var allasen? hayır niye üstüne alınıyosun cengaver gibi bütün lafları, ve kontra atağa geçmeye çalışıyosun kendince? adam haklı sonuna kadar, reytingimi sözlüklerdeki zavallılardan anlayabiliyorum demiş. senin iyi veya kötü yazman herifin sikindemi? herif yazılanın miktarına bakıyo. e ben de olsam burdaki denyoların düşüncelerini baz alarak ruh halimi değiştirmem heralde. ''böhüüüü aq ne yazmışlar lan hakkımda, ben ki paranın amına koyan bi insanım, hiç böle göt olmamıştım'' varmı böyle bişi? yok.

sen kendince acun'u ve programlarını çok sert bi üslupla ve belkide haklı şekilde eleştiriyo olabilirsin. ama adamın gözünde bi zavallısın işte. acun zavallı dedi diye zavallı olacak halinde yok. eee ne bu özgüven eksikliği, yemişim acun'u olm takıl hayatına bak.
(bkz: çok popon kalktı senin)
"ben reytingimi oraya yazı yazan bazı zavallıların yazdıklarıyla ölçüyorum."

diyen adam.

sözlükte yazanlar zavallıdır dememiş.
bazı zavallılar demiş. arada ciddi bir söylem farkı var.

ee bizler değil miyiz siyasi/dini/etnik farklılar yüzünden burada birbirimize ağır laflar söyleyen, her boka mana bulan, zavallı diye niteleyen?!!!

adam doğruyu söylemiş, niçin alınıyorsunuz?
(bkz: tecavüze uğrayan kişiye acıdı mı diye sormak)

acun cum yaran mı var?
"300 kişi benden ekmek yiyor" demiş.
(bkz: allah mısın be emmi)
hiç üstüme alınmadım.
(bkz: yarası olan gocunur)
ha acun söylemiş ha macun söylemiş ne fark eder? adam televizyona çıkarım paramı alırım keyfime bakarım diyor.
O zavallı dediği insanların fikirleri sayesinde reyting ölçtüğünü söyleyerek kol gibi çelişkiye girmiştir. Bu sözlerinden kendisine yazılan eleştirisel entrylerin tam çatala girdiğini, mission accomplished olduğunu anlamış olduk. Açık olacaksın biraz Acuncuğum.
bu sözlük yazarlarımızın ne kadar değerli kişiler olduğunu gösterir yazılarıyla yorumlarıyla acunun firara çıkmasından daha dikkat çekecek kişiler olduğunu gösterir.
(bkz: belkide para karşılığı bulunmuştur böyle bir eylemde) acun bey dikkatli olun ben sadece koşmam uçar bulurum seni
(bkz: salih sen mi osurdun)
umarım dil sürçmesi durumu olmuştur . kendisinden özür beklemekteyiz.
acun ılıcalı mı ? o da sen ben gibi birisi televizyonda çalışıyor diye çokta gözde büyütmenin manası yok ayrıca kazandığı para umrumuzda bile olmaz çenemizi yoramaz çokta fifi dedirten bir söylemdir...
güncel Önemli Başlıklar