bugün

sözlüğümüzde son moda, trend, akım...

ya bak, kafanda süper bi başlık canlandırıp altına da muhteşem bi entry döşemiş olabilirsin. bu entry gecenin kör saatine, sabahın uyku sersemi haline denk gelip okunmamış olabilir. ee hepimizin sözlüğe yazma amacı okunmak. " ben yazarım, isteyen okur, isteyen okumaz " demek zaten saçmalık. girdiğin entryinin okunmadığını düşündüğünde, sözlüğe giriş-çıkışların yoğun olduğu bi anda, başlığa ikinci entryi döşeyip ilk entrini okutmaya çalışman anlayışla karşılanır. bir çoğumuz zaten yapmışızdır bunu ve yapmaya da devam edeceğiz. ama sen başlığını her gün, her saat başı saçma sapan 3.4.5.6.7. basit tanımlarla, aptalca diyaloglara gözümüze sokmaya çalışırsan bu iş olmaz.

bu işin bir sonraki aşaması toplu özel mesajla " ben entry girdim okuyun ha" şekline dönecek diye korkmuyor değilim. bu kadar oy alma kaygısı, bu kadar istatistiklere girme arzusu garip yahu.

o ilk entryi ne kadar güzel yazarsan yaz, başlığı canlandırmak için altına o saçma sapan tanımları yapıyosun ya; içimdeki seovi açığa çıkıyor, entrylerine pipimi sürtüyorum, başlığının altına kurumuş sümük yapıştırıyorum.

hayattan soğuttunuz ulan omuzdan bacaklılar. bırakın bu popülist kaygıları, megaloman tavırları. adam olun lan adam aloooooooooooo!

düdüt. iş bu başlık gün boyunca 1 saatlik aralıklarla canlandırılacaktır.
canlandırma 1 ...

basit bir tanımla tekrardan sol frame gelmesi sağlanan başlıklardır. örnek; 1-a da görüldüğü üzre.
şu işi var ya, sürrealist edebiyatın altın çocuğu paulo coelho yapsın, adamdan soğurum, kitaplarını yakarım, orta çağı yaşarım alimallah..
şu işi var ya, çağın gerilim dehası stephen king yapsın, adamdan soğurum, kitaplarını yakarım, orta çağı yaşarım alimallah..
fazlaca tutmamış bir başlığa sinerji sinjekte etmektir.
(bkz: sinergy injection)
(bkz: gündemde kalmak istiyorum)
fazlaca tutmamış bir başlığa dönerci injekte etmektir.
(bkz: dönerci injection)
suni tenefüstür o. aslına bakılırsa gereksizdir. lan zaten şu sözlükte kaç kişi oturup da bir yazarı takibe alıp, o yazarı günbegün takip ediyor allasen?

yapma arkadaşım. yapma canım. yapma lan eşşo...
bazen de yazacak hiç bir şey bulamadan canlandıran başlıklardır. örnek 3-a da görüldüğü üzre.

rapper ninja: " şu işi var ya modern betimleme ustası salman rüşdi yapsın, adamdan soğur, kitaplarını yakar, orta çağı yaşarım alimallah..'' ( kendisi 1 saatliğine dışarı çıkacakmış da, rica ettiydi )
şu işi var ya kendim yapsam, kendi kendimi bafilerim.

rapper?