1. 1.
    insan türünün erkek cinsine ait bir özelliktir.

hele ki türkiyede yaşıyorsanız erkeksinizdir. üzülemez, üzülseniz de belli edemezsiniz. kızarsanız sert ve gaddar, susarsanız saf ve muhallebi çocuğusunuzdur. iyi bir ailede doğduysanız şanslısınız, yetiştirmeyi bilmeyen bir ailenin ilk evladıysanız deneme tahtası olursunuz. sen erkeksin ağlayamazsın, erkekler ağlamaz laflarıyla büyürsünüz. zaman zaman, hatta çoğu zaman dayak yersiniz. kızlara kıyamazlar yazıktır onlara. ancak biz picizdir.

henüz 5 yaşındayken kardeşinizi ölümüne koruma içgüdüsüyle hareket edersiniz, o babaç, erkil his oturmaya başlar kalbe yavaş yavaş. ağlayanlara omuz olursunuz , düşenin elinden tutarsınız. sert yağmurlar yağarken çarpmasın diye sevdiklerine şemsiye olursunuz.

şımaramazsınız kolay kolay, öyle karı gibi gezmek yoktur ortada adam olmaya niyetliyseniz. gözleriniz yerine kalbiniz nemlenir. onu da kimseye söylemezsiniz. ben şanslıyım yazabilecek kadar cesurum sadece bunları. geçindirmeniz gereken bir aileniz vardır, eşinize neden benimle ilgilenmiyorsun diyemezsiniz, başınızı kaşıyacak vaktiniz yoktur. ama kendinizi işe güce verirseniz ilgisiz, ilgiye verirseniz yavşak ve sorumsuz olursunuz birden.çocuklarınızı eşinizi mutlu etmek için yaşar, çoğu zaman mutlu olmadan çekip gidersiniz. mutlu olabilen dostlara ne ala.

geceleri uyuyamazsınız hemen, ne olacak bunca çile, bunca emek dersiniz. acaba dersiniz bunca şeyi çekmeme değecek birini bulabilecek miyim?

cevabının hayır olduğunu bilirsiniz ama kader dersiniz, bu devirde doğmak için hata etmişsinizdir. en kötüsü de onca şey yaparsınız ve insanlar bunu sizin göreviniz olarak görürler. erkek adam o yapsın derler. ama kimse gelip sen nasılsın demez.

sen nasılsın diyen kimse olmaz. çünkü güçlüsünüzdür. hoş. güçlü olan insanın gamı derdi fazladır aslında. ne anlatabilirsiniz, ne anlarlar.

sık sık derin nefesler alır, iç çekersiniz. haa bu arada devlet de boş durmaz. doğarken daha şeyiniz görünür görünmez askeri yükümlüsünüzdür. vatan millet diyerek gider. ciğeri üç kuruş etmez insanlara çay götürür durursunuz. akıllıysanız sizi üzerler. aptallaştırırlar.

yazacak çok şey var, küstahlık gibi görmeyin ama bir adam adam gibi sever bir kadını.
    kadın sevilmeyi bile beceremez.

ancak nasıl bir adalettir ki cennet kadınların ayakları altındadır. yine gol olmaz yine gol olmaz bu hayat ve sonrası bile.

birazcık anlayın derim bizi. erkekleri değil yanlış anlamayın. adam olan erkekleri.

edit: adam olmak zor geliyor tabi a. mk
    adam olmayınmış. keşke olmasaydık a.mk
    vallahi seçeneğim olsaydı direk bulduğunu siken yarını düşünmeyen bir adam olurdum.hala adam diyorum pardon,piç. o kadar.
    ne anlarsınız lan.
    10 -7 ... biyrunefenim
  2. 2.
    acı çekse de dik durmak zorunda olan canlı türü
    11 -4 ... can sikacagi
  3. 3.
    insan dışındaki diğer canlılar.
    Sartre'nin dediği gibi cehennem başkalarıdır. Biz dünyadaki bütün canlıların cehennemiyiz.
    Sevgilim beni terk etti ühüü diye aylarca kafa siken bir penguen yok.
    12 -3 ... 11 haziran
  4. 4.
    (bkz: At)

Evet at.
    2 ... afterallthistime
  5. 5.
    Benden mi bahsettiniz ekselansları.
    2 ... anestezik ehd
  6. 6.
    Yav he bir tek adam olan erkekler acı çekiyor Amk geri kalan herkes kafası güzelmişcesine mutlu. Bitmedi gitti şu geyik, adam olmak bu kadar zor geliyorsa olmayın amk.
    3 ... bigbadtrip
  7. 7.
    insandır efendim..

hiç goygoya gerek yok..
    ... artificialhuman
  8. 8.
    zorunuza gitmesin.
    ... biyrunefenim
  9. 9.
    Çüktür.
    1 ... where is my money bitch
  10. 10.
    Erkek ve güç!

Ya şiddet uygulamak sanılıyor yada ağlamamak

fiziken güçlüsünüz diye ruhen güçlü olcaksınız anlamına gelmiyor ama, sizde haklısınız her hareketine top mu ılık mı yumuşak mı diye yaftalama yapılıyor her acıdan çok zor mk.
    ... feministmiyimneyim