bugün

iyi bir şeydir aslında. Bir şey oldumu hemen sizi korur. Ayrıca sizi dövedebilir, sövedebilir oda işin ayrı bir yönüdür.
hep özlemini duyduğum durum.

ne güzel lan, sen her türlü hatayı yap, sonra; "abi ya, şu oldu, bu oldu, şu lazım, bunu yapmak lazım".
neg'zel amk.

(bkz: o hikayedeki abi benim)
ylın kış mevsiminin bir hayli uzun olduğu bir ülke gibidir abinin olması ama yinede yaz gelecektir o ülkeye tadını cıkarmak başkadır o vaktin.
yaşanamayan durumdur. aynen, keşke dersin, dudak bükersin. beni de koruyan, kollayan olsa dersin ama nafile. bu saatten sonra olsa da "abi" olmaz, sinir bozucu küçük kardeş olur. *
harika bir duygudur.
Çok zor bir durumdur. Abi ekmek almaz iş sana düşer, abi okur sana derler abin okudu sende oku, abi parasını kazanır sende kazan abin gibi ol derler. Benim abilerim çalışkan olduklarından bendende aynı şeylerin beklenmesi beni yıpratıyor. Ben rahat adamım.
eğer anlaşabiliyorsanız eğlenceli bir o kadar da sinir bozucudur.
sizinle uğraşmaya bayılır.
lisedeyken msn şifremi kırıp, kız arkadaşlarıma yazılıyordu uyuz.
bir de gitmiş foto olarak über yakışıklı bi arkadaşının fotosunu koymuştu.
hey allahım ya aklıma geldi birden. *
Biri rahmetli biri 3 çocuk sahibi 2 abinin olması durumudur.
Öyle bir şeydir ki anlatılmaz.
Babanızdan çok babalık yapmışlardır size.
Annenizin vefatından sonra sizi toplayan, aileyi derleyen, kol kanat gerendirler.

Küçükken hep "abimi çağırayım mı" deme lüksüne sahip olursunuz.
Anne yoktur babanızla aranız berbattır ama sizin bir abiniz vardır.

Öyle böyle değildir bir abiye sahip olmak. Tutunacak kanadının olmasıdır. Yuvadır, ailedir. 30 yaşına gelip hala abim var demektir.

küçüklüğünüzden beri eğer abiniz iyi bir şey yapıyorsa aileden ''abine bak onun gibi ol'', abiniz kötü bir şey yaptığında ise ''sende abin gibi mi olacaksın'' lafını duyarsınız. bir şey alınacaksa pazardan mesela bayramlık, ucuza gelsin diye aynı şeyden ikinize de alınır ''banane ya ben başka bir şey istiyorum'' deseniz de genelde abinin istediği şey alınır ve siz de onu giymek zorunda kalırsınız. abinizden kalan defterleri, kitapları kullandığı yere kadar bantlayıp tekrar kaplarsınız. ilk oyunlar abiyle beraber oynanır genelde oyun onun istendiği şekilde oynanır, atarinin birinci kolu muhakkak onda olur, top oynayacaksanız önce o şut çeker siz kaleye geçersiniz. kendi ışıklı ayakkabısının pili bittiğinde, kıskançlığından sizinkini de alır pilini bitirir. küçükken eviniz sobalı ve küçükse aynı yatakta yatarsınız, duvar kenarı muhakkak onundur siz isteseniz de orada yatamazsınız...

Vefatıyla kör olmaktır. Sizin hiç abiniz öldü mü diyesiniz gelir. Küçücük kızına tutunur yaşarsınız. Abimin emaneti dersiniz. Gerçi diğer abim, ablam, ben, kız kardeşim hepimiz minikliği çok şımartıyoruz. Çok zilli olacak gibime geliyor hadi hayırlısı.

Diğer abinizin çocuklarını da kendi çocukların kadar sevmektir. Gözümde tütüyorlar yeminle. Memlekete gitsek de görsek..