bugün

biz her şehide ayrı ağlıyoruz adamlar bizim topraklarımızda bizimle dalga geçiyor.

http://www.habergzt.com/a...z-daha-ne-yapailim/35242/
geçer. kendi vatandaşı güllük gülistanlık yaşasın diye adamlar sana saldıran teröriste silah verir. vermedim der. sonra verdim der.

canı ne istiyorsa yapar. çünkü birinin çıkıp abd'nin amına koyacak gücü yok. bizim hiç yok. sadece küfür edebiliyoruz.
yalnız akp ile de dalga geçmişler.

her terör saldırısından sonra tüm kabine ne yapıyor. kınıyor.
tanklarımız suriye'de olduğu sürece vur götüne rahvan gitsin. suriye denkleminde türkiye de var, amerika asıl buna ayar oluyor.
baya da bildiğin kınamışlar. resmen tüylerim diken diken oldu.

teşekkürler abd, teşekkürler obama. selam sana eyy sarışın adam.
sanki akp yüzünden yaşanmayan durumdur.
normalde amerika, pkk'yı terörist grup olarak kabul ediyordu; ama, akp, teröristler ile müzakere kararı alıp teröristleri resmi olarak tanıdığını ispatlayınca, abd, pkk'yı terörist olmaktan çıkardı ve "özgürlük mücadelesi yapan grup" olarak görmeye başladı. ve onlara yardım etme sebebi, akp'nin pkk ile oturup müzakere yapması; yani, pkk'yı resmi olarak tanımasıdır.
dikkat ederseniz, şimdi akp: "özgür suriye ordusu terörist değildir; biz eğittik onları." diyor.
bir zamanlar, ışid için de "terörist değil; bir grup öfkeli genç" diyorlardı. sonuçlarını acı bir şekilde görüyoruz.
zamanında ışid'in terörist olduğunu kabul edip bu hale getirmeselerdi; bugün askerlerimiz suriye'de ölmezdi.
şimdi de "terörist değil; biz eğittik" dedikleri öso da yarın ışid gibi ülkemize bela olursa şaşırmayız.
bakın öso hakkında gördüğüm bir gönderi. yorumsuz:
Mustafa Balbay: "Öso türk askerinin aldığı bir köyü 5 bin dolara ışid'e satıyor. biz suriye'de kimi kimden kurtarıyoruz?"
https://scontent-frt3-1.x...565e34f4b&oe=58D80982
ışid ve öso kol kola kısaca.
ne sebeple olursa olsun dışişleri john bass denen geççük suratı çağırıp kulağını çekmeli.
en büyük dalgayı türkiyenin daeş ile mücadelesine "sınırından 20 km derinliğe kadar destek veririz gerisi daeş'in menzili dışında türkiye'ye tehdit değil" diyerek kendilerinin 11 bin kilometre öteden gelip buradaki 3 ülkeye çökmelerini unutması ile geçtiler zaten.