bugün

Beline kalın kemer takılan tuniklerin altına giyilen ayaklı taytlarla,saçlara takılan kelebek tokalarla kendini güzel sanan kabarık saçlı pek çok kadının görüldüğü dönemdir.
seksenlerin ortalarında da sıklıkla görülmüş olan kıyafettir. kabarık saç ve kelebeğe hiç girmeyelim.
bu kelebek doğru düzgün bir şeye konmayı ne zaman öğrenecek.
utanç sebebi.
o değil küçücük daha paytak paytak yürüyen bir çocuğa neden giydirilir ki şu taytlar. hadi sen giyiyorsun anne kişisi çocuğunu rezil etme bari.
bu da böyle bir anımdır. neyse gelmeyin üstüme, utanıyorum lan.
annemi hatırlıyorum o dönem. çok da uzakta değil aslında. şimdi böyle ayyh ıyyk dediğimize bakmayınız efendim.evet annemi hatırlıyorum o dönem. kremrengi, kahverengi, siyah taytları vardı topuğun altına geçirilen cinsten... üzerine tunikler, kazaklar giyerdi. saçların permalı olduğunu söylememe bilmem gerek var mı ? o dönem annem ne güzel giyiniyor diye düşünürken şimdi fotoğraflara kıçımla gülüyorum sevgili sözlük. işte bide işin şöyle garip ve acıklı bi durumu varki, bundan bi 20 yıl sonra şimdiki üniversiteli gençlerin çocukları ergen olduğunda, kıçımızdan düşen düşük bel pantolonlarımız t.şak konusu olacak. benden söylemesi...
mc hammer'dan "can't touch this" eşliğinde en az bir kez dansetmiş kızların (birçoğu şimdi orta yaşlarında annedir) rağbet etmiş olduğu giyecektir (rahat olduğu için giymiş olanları tenzih ediyorum*). kabartılmış saçlar, plastik pastel renk küpe ve bilekliklerle imaj tamamlanır, 90 ların karizması yaratılır.

edit: pop müzikten sınıfta kalacağım, orjinali "U" can't touch this *.