bugün

Dün akşam evde boş boş oturup ne yapsam diye düşünürken arkadaşımdan telefon geldi. Naber nasılsın diye havadan sudan konuşurken arkadaşın sesinden biraz kötü olduğunu anladım, yolunda gitmeyen bir şeyler mi var diye sorunca arkadaş yüz yüze konuşmanın daha uygun olacağını söyledi. Ben de zaten bir işim yok arkadaşı kırmayayım dedim ve görüşmeye karar verdik.

Arkadaş prawn bense starfish adasında oturduğumuzdan dolayı önce north pole alışveriş merkezinde bir yemek yiyip ardından da malibu club'da biraz takılmaya karar verdik. Gece kulübü tarzı mekanları pek sevmesem de arkadaşımın canı sıkkınken kırmayayım dedim.

Yemekleri yedik ve malibu club'a gitmek için taksiye atladık, arkadaş başladı anlatmaya. Arkadaş geçen gün little havana civarlarındayken Kübalılar arkadaştan para istemiş, bizim arkadaş da vermeye yanaşmayınca biraz tartaklamışlar. Kollarındaki morlukları falan gösterdi, pek bir şeyi yok gibi gözükse de mafya bozuntuları tarafından darp edilmek pek hoş olmasa gerek. Sıkma canını dedim çünkü polise gitmek veya gidip intikam almaya çalışmak mantıksızdı. Little havana polislerin bile girmeye çekindiği bir yer olduğundan dolayı hiçbir işe yaramayacaktı.

Başımıza geleceklerden habersiz malibu club'a gittik. Arkadaş olayı detaylıca anlattıktan sonra biraz rahatlamış gibiydi. Aradan yarım saat geçmeden sonradan adının tommy olduğunu öğrendiğim bir şahıs mekanda arıza çıkardı, güvenlik görevlileri karşı koymaya çalışıyordu ama pek koyamadılar. Adam şehrin orta yerindeki mekanda kaç tane güvenlik görevlisini dövdü, tam yere seriyor gibi oluyorlar adam "aspirine", "preciousprotection" gibi şeyler söyleyip ayağa kalkıyor; tam polis geliyor şimdi rahatladık diyoruz "leavemealone" diyor ve polisler gidiyor. Mekan sahibinin çağrısıyla üst kata sığındık ve söz konusu saldırgan da bir süre geçmesinin ardından mekandan ayrıldı. Adamın tam adı tommy vercetti'ymiş, mekandan çıkarken en son avukatı olan sanırım ken rosenberg isimli bir kişi mekan çıkışında güvenlik görevlileri ve polislerle görüşüyordu.

Oğlum bu tommy denen adam starfish adasında oturuyormuş lan çok korkuyorum yardım edin. Bu olaydan sonra ocean view civarlarına taşınmayı düşünüyorum umarım orayla bir bağlantısı yoktur bu garip adamın...
(bkz: Bir incicinin kısmi beyni ile düşünmesi)
sözlükte pek yankı bulmamış rezalet. lütfen bu olaya duyarsız kalmayalım arkadaşlar.
(bkz: işsizlik)
(bkz: ayın işsizi)