bugün

başlı başına rezilliktir.
aradan on gün on beş gün geçmiş ortalık durulmuş birileri hala bazı şeyleri ispatlama gereği duymuş.

adamlar diyor ki biz oraya sadece ağaçlar için gittik, hükümete karşı olduğumuzdan değil. tabi bu biraz daha dolaylı yoldan nazikçe anlatılmış.

olaylar başka yerlere çekildi, boyutu değişti falan felan bu eylemler zaten ağaç sevdası yüzünden yapılmadı dostum. eğer bu eylemlere ağaç sevdanız için toplanıp yürüdüyseniz insanların oraya ne için toplandığından bihaber olmuşsunuz.

galatasaray camiası altında farklı düşünce ve ideolojilere sahip kardeşlerimiz varmışmış da o yüzdenmiş. yersen. aslında şunu söylemek gerek. ülkesini seven, bu vatanın hiçbir evladı kulüp olarak da değil, alt tarafı bir taraftar grubu olarak işin siyasi boyutlara çekilmesinden rahatsız olmaz.

yabancı gazeteler "atatürk'ün çocukları uyandı" diye manşet atıyor. türk islam devleti projesi yolunda adım adım ilerleyen ama bir yandan da, yoktan "devlet" var etmiş ulu öndere ait bütün değerleri yıkmaya çalışan, son derece dindar ama bir o kadar da dini imanı para olan bir hükümet türk insanın sabrını taşırıyor ve millet sokaklara dökülüyor. işte işin siyasi boyutu bu kadar abisi.

ama bazıları çıkıp da işin bu siyasi boyutundan rahatsızlık duyuyorsa-duyabiliyorsa ona da saygımız vardır. o bizi bağlamaz. bu açıklama sadece ülkesini seven, başkanlık rejimine, zorbalığa karşı direnmiş. eylemlere, yürüyüşlere seve seve katılmış adam gibi adam olan galatasaray taraftarını bağlar. onlar okusun onlar yorumlasın.

ama sonra da ha şurda ama doğru söylemiş ha orda öyle demek istememiş diye dönmesin, bildim bileli böylesiniz çünkü.
iktidarın götünü yalayan bir açıklama olmuştur. ultraslan olup bu açıklamaya rağmen hala ultraslan grubundayım diyen kişilere yazık.