bugün

kevin garnett'ten yoksun boston celtics'in kendi evinde cleveland cavaliers'ı ağırlayacağı maçtır. gece 3'te başlayacaktır. stephon marbury maçın kilit ismi olacaktır kuşkusuz.*
bir de
(bkz: rabbime sordum cleveland dedi)*
cavs'ın kendi evinde oynadığı düşünülürse cavs'ın kazanacağı maçtır.

geç gelen edit:ulan ilk entryi yanlış okumuşum be. boston'da oynanıcakmış. gerçi yine cavs yener diye tahmin ediyorum. hazır garnett de yokken.
(bkz: rabbime sordum hat kesildi)

Ama bana cavs yakın geliyor.
ateistlerin bostonu destekleyecegi karsilasmadir.*
(bkz: rabbime sordum cleveland dedi)
cavs'in kendi evinde oynamayacagi mactir zira nba'da evsahibi takimin ismi sonra, misafir takimin ismi once yazilir avrupadakine ters olarak.

maca gelirsek konferans lideri cavs agir basiyor her ne kadar gecen seneki konferans finallerinde boston'da hic kazanamamis olsa da. bu sene varejao ve ilgauskas bir avrupali'ya yakisir sekilde disiplinli ve istikrarli oynuyor. lebron'dan bahsetmeye bile gerek yok cunku bi defa bu azman ne zaman karsisinda celtics'i gorse cosuyor. mo williams da gununde olursa celtics'in isi cok zor.

konferans ikincisi celtics is bu macta son bir kac mactir devam eden savunma daginikligina son vermek zorunda ki o da garnett'in yoklugunda zor gorunuyor. perkins son macta jets karsisinda iyiydi ama inisli cikisli performansi soru isaretleri yaratiyor. pierce yine insanustu gayretle oynar, ray allen sutlari iyi sokar, rajon takim ritmini iyi ayarlarsa seyirci destegiyle celtics birseyler yapar diyorum. iki yeni adam moore ve marbury ise oyuna girdikleri anlarda batirmasin yeter. hayir kotu oyuncu olduklarindan degil de yeniler takimda sonuc olarak ve marbury uzun suredir basket oynamiyor. fitness salonlari ile nba'in parka kortlari farklidir.

gonlumuz celtics'den yana diyor ve lebron'la savasacak pierce'a burdan sans diliyorum.
(bkz: bu sefer tanrıyı dinlesek mi ne)
(bkz: rabbime sordum yok artık lebron james dedi)
(bkz: rabbime sordum beni karıştırmayın dedi)
lebroncuk son 3 pozisyonda 2 blok yedi 1 de top çaldırdı. yediği blok nba top 5 listesine aday.
ilk periyodu 19-21 bitmiştir. boston penetrelerle basket fauller kazanırken kötü bir lebron'a sahip olan cavs koçu çareyi molalar almakta buldu. hakemler maçı dengeler gibi. cavs'ta wallace sakat olunca boyalı alan adeta yayla gibi boş.
Boston'da pierce dışında herkesin iyi başladığı maç olmuştur, 32-23 de önde boston. cleveland da ise toplu olarak vasat olmasının yanında, lebron da maça kötü basladı. hayra elamet değil valla..

edit:o, bu değil de, powe fırtınası esiyor valla cleveland da..

edit 2:ilk yarı boston'un önde kapadığı maç olmuştur.
garden'da beat la inancı artmakta. maçın bitimine 5 dk var ama celtics bu maçı almıştır. man of the match= powe.
rabbim yaktın beni evi bu maça yatırmıştım.*
(bkz: rabbime sordum cleveland dedi)
boston'un uzunlarinin calistigi mac olmustur. perkins, cikana kadar davis ve ozellikle powe harika mac cikardi. ozellikle ilk yarida cavs'i madara ettiler boyali alanda. macin hemen baslarinda lebron ve perkins'in karsilikli kacirdigi smaclar gorulmeye degerdi. boston sonunda lebron'u ikili sikistirmalarla durduracagini anladi ve iyi savundu.

davis'e verilen teknik faul bence abartiliydi. hakemler faulden hemen sonra lebron'un davis'in ustune yurumesinin etkisinde kaldilar heralde.

pierce ikinci yari acildi kritik basketler atti, yine her zamanki gibi iyiydi.

garnett'siz, oyundan atilan davis'siz ve macin basindaki bilek burkulmasindan dolayi yetersiz rondo'ya ragmen celtics maci paso onde goturdu ve inanilmaycak derecede rahat bir galibiyet aldi cavs karsisinda. celtics icin isik verdi bu mac.

lebron da az pic degil ha! ellerini saplatip "hadi gelsense" diyen perkins'in uzerinden bir ucluk bulup kameralara bakisi vardi ki superdi. bu da kim la dercesine. *

ilgauskas'in neredeyse hic ziplamadan elma gibi attigi basketlere ise sinir oldum *
cavs'ın lakers maçından sonra boston'a karşı da boyalı alan savunmasında ciddi sorun yaşadığı maçtır. mike brown'un mutlaka bir çözüm bulması lazım yoksa ahsen unakıtan bile rabbisine sormaktan vazgeçebilir.
rabbin bu maç hakkında konuşmadığını anladığımız maç olmuştur.* arada eeeeeh dercesine ortaya çıkıp patlama yapan leon powe'un 26 dakikada 9/11 isabetle bulduğu 20 sayı celtics'in ihtiyacı olan ekstra katkı olmuş. starbury ise 2 sayı 3 asistle maçın kilit oyuncusu, x factor'ı olmuş, lebalon ve arkadaşlarına gözdağı vermiştir. ayrıca bileğini burkmasına rağmen 6 sayı 10 asistle 30 dakika oynayan cengaver rondo'ya da benden selam olsun...
güncel Önemli Başlıklar