bugün

Meseleyi anlamlandırmak yerine tamamen duygusal ve hükümet karşıtı bir perspektif ile tezkere kararı eleştirilmiş. Bakın bölgede kendi politikasını izleyen, Arap baharına ayak uydurmayan ve milletiyle refah içinde olan bir devletten bahsediyoruz. Ortadoğu'nun ihtiyacı olan da tam olarak bu değil midir?

Huzurun olduğu her yerde huzursuzluk çıkarmayı kendine vazife bilmiş Abd tarafından planlanan ambargo arkasında muhtemel suud/bae ve abd müdahalesini getirir. Bölgede zulüm haddinden fazla ve coğrafyanın yegane ihtiyacı huzur iken Türkiye'nin yapması gereken olası müdahaleleri engelleyici bir politika sergilemekti ve bu hamle de tamamen bu gaye ile yapılmış bir hamledir. Ayrıca bölgede istikrarla refah taraflısı olan bir ülkenin yardım talebi sözkonusu. Ortadoğu da otorite sahibi olarak Türkiye bu meseleye ilk müdahale etmesi gerekendi ve yardımları ile bir kez daha bölge halkının yanı sıra kendi faydasına da hizmet etmiş oldu.

Ayrıca gerçek şu ki olası bir savaş Türkiye'ye her türlü zarar vermenin yanı sıra bölgedeki müttefik dengemizi de bozacaktır. Bırakın her şeyi eleştirmeyi de illa memleketinizi seviyorsanız memleket namına pragmatik düşünün yeter.
soxam bela dözene. Her gün yepis yeni bir problemimiz oluyor. Artik rte şehit evlerine "şehit kutlaması" yapmaya gider.
süleyman şah dan arkasına bakmadan topuklayan akabe
katar için bakanlar kurulu çıkarıyor.

ne günlere kaldık.

akabe hırsızdır çalar.
Twitterda #turkeywithqatar hashtag inde ne kadar bunu savunan varsa önce kendilerini gitmeye davet ediyoruz.
(bkz: bele veziyyetin içine soxum)
görsel
http://www.yenicaggazetes...urkiye-karari-165287h.htm
benim merak ettiğim konu 5000 kişilik bir gücü oraya nasıl nakledecekleri, zira katar şuan tam anlamıyla kuşatılmış durumda. geriye açık kalan tek yol iran toprakları, hava sahası ve karasuları.

iran da topraklarından 5000 türk askerinin geçmesine izin verir mi? bilemiyorum çok şüpheli.
bir cumhuriyet, bir güzel ülke nasıl hiç edilir sorusunun yanıtlarından biri.

muktedir zihniyet full çekiyor bu sınavlarda; verdiği yanıtların hepsi doğru. hatta bununla da kalmıyor, sınavın sonuna iki soru daha ekleyip onları da çözüveriyor.

2012'den beri, ülke tarihinin en kötü, en başarısız, en yıkıcı dış politikası izleniyor.