bugün

Bazılarının sesini soluğunu fena halde kesti, 3.55 ten dolar alanlarla 2018 aralıkta görüşürüz. Bu seviyeler zira bir daha o zaman görülür. Dolar muhabbeti bittiyse sizi şu başlığa alalım;
(bkz: 2016 ekonomik krizi)
Sevindirici bi şey diyeceğim ancak malesef olay öyle değil, ekonomist değilim fakat şunu söyleyebilirim ki milletin dolarını bozdurmasiyla olan bi dusus bu, hani olur da soran olursa diye açıklıyorum neden milletin parasıyla dusmesi üzdü diye onu da şöyle aciklayayim hadi şimdi millet dolar bozduruyor yastık altındakileri piyasaya sürüyor, e peki bu paralar da bittiğinde ne olacak yani hadi bir ay boyunca 1 tl dustu ve halkın elindeki dolarlar bitti o zaman nolcak yani bu durumu nasıl düzeltmeyi planlamakta devlet yöneticileri(1 tl dusmesi iyimser değil malesef poliannacı bi tahmin).
Dolardaki dalgalanma sanal ortamlarda ve ekşi sözlükte yapılan ekonomik boykot ve dolar alıyoruz kampanyaları ile bağlantılı mı bilemiyorum sanki bir el her şeyi planlıyor ama iyi keriz avladılar 24 saat direnirsek hükümet düşer diyenlerin dolar yükselcek diyerek 3.55 ten aldığı dolarlar fena patlayacak. Goldman bile yıla sonu dolar kuru 3.20 demişken terste kalanlar soğuk suyu içsin.
ilkbahar ile artacak turist ile zate 3 e çekilecek dolar. He burada kimse atmamış yapılan o ekonomik boykot unutalmayacak.
`https://eksisozluk.com/31...-boykot-direnisi--5218420 `
(bkz: #34909568)

ben bunları zaten yazmıştım...
3 tlnin altına düşerse iyidir denilir.

o değil de acaba tcmb gizliden dolar mı saldı piyasaya.
2 tl altına düşene kadar dolar bozdurmaya devam edelim. mesela bende 1 dolar var şuan gerekirse bozdururum(!)
Peki halkın döviz rezervi bittikten sonra ne yapmayı planlıyorsunuz ? 2 Ay içinde ülkede onlarca sanayi merkezi kurup , hemen ertesi günü ticaret hacmini 2 katına mı çıkarmaya çalışacaksınız ?
inşallah çernobil gibi olmaz ne diyelim iyi bir şey bozduracak dolar bitince hükümet ne yapacak acaba ?
hala "düştü" diyen gerizekalılar var. aslında bu iktidarın bir oyunu ve manipüle aracı olduğuna inanmaya başladım.
zira 1 ay önce 3.1 dolara, bugün 3.4 olunca düştü deniyorsa ya bu mallıktır ya da rezil ekonomiyi ve artan doları saklama ve aklama çabasıdır.